Brawurowy pościg za 16-latkiem przez 3 powiaty. Jechał… 240 km/h

To nie był łatwy dyżur dla policjantów z otwockiej drogówki. Mundurowi ścigali przez trzy powiaty kierowcę audi, który momentami osiągał prędkość 240 km/h. Jak się okazało, za kierownicą siedział... 16-latek. 

Brawurowy pościg za 16-latkiem przez 3 powiaty. Jechał… 240 km/h
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 2 listopada 2022

Pościg za nieletnim piratem drogowym

Pościg rozpoczął się w Otwocku (Mazowieckie) na drodze ekspresowej S-17. Dramatyczna gonitwa za piratem drogowym trwała blisko 30 minut. Kierowca audi za wszelką cenę próbował zgubić policjantów. Jak łatwo się domyśleć, przy okazji łamał wszelkie przepisy drogowe. 

Policja przyznaje, że pościg, który rozegrał się na drogach trzech powiatów: otwockiego, garwolińskiego i ryckiego (czyli także dwóch województw: mazowieckiego i lubelskiego) był szalenie niebezpieczny i brawurowy. Konieczne było wezwanie posiłków. Kierujący audi taranował pojazdy, wyprzedzał je poboczem, doprowadzał do zdarzeń drogowych. Miejscami, urządzenia pomiarowe wskazywały na prędkość 240 kilometrów na godzinę. 

Skradzione w Polsce auta trafiają na LitwęSkradzione w Polsce auta trafiają na LitwęMonika Świetlińska


Ominięty punkt blokadowy

W powiecie garwolińskim w okolicach miejscowości Wola Korycka, kierowca ominął poboczem punkt blokadowy rozstawiony przez miejscową policję. Usiłował przy tym przejechać policjantów, co sprowadziło na nich ogromne niebezpieczeństwo. 

Pościg zakończony w polu

Szalona jazda zakończyła się już w województwie lubelskim w okolicach miejscowości Zalesie w powiecie ryckim. Kierowca widząc, że nie będzie w stanie ominąć kolejnej blokady, skręcił nagle, wjeżdżając w pole. Wybiegł z samochodu i próbował kontynuować ucieczkę pieszo. Mundurowi byli jednak od niego szybsi.

Nastoletni pirat drogowy

Okazało się, że za kierownicą audi siedział 16-letni lublinianin. Nastolatek był trzeźwy. Z racji wieku nie mógł posiadać uprawnień do prowadzenia samochodu osobowego. Na domiar złego nieodpowiedzialny kierowca wiózł dwoje pasażerów – 14-letnią dziewczynę oraz 18-latka, na których również sprowadził niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia 

Mało tego, w aucie znajdowały się umowy kupna-sprzedaży samochodu ze sfałszowanym podpisem. 

16-latek oraz 14-latka zostali przekazani rodzicom. Sprawa trafi do sądu rodzinnego, który zdecyduje o dalszych losach nieletniego pirata drogowego. Usłyszał on dotąd aż siedem czynów karalnych. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!