Jaka kara za niewykonanie polecenia służb porządkowych?

Zignorowanie polecenia służb porządkowych, np. podczas meczu piłkarskiego, może nas słono kosztować, a kara za niesubordynację może być liczona… w tysiącach złotych. Przekonał się o tym 25-latek, który nie posłuchał ochroniarzy i trafił w ręce policjantów z Lubina.

Jaka kara za niewykonanie polecenia służb porządkowych?
  • Michał Górecki
  • /
  • 2 listopada 2022

Jaka kara za zignorowanie polecenia ochrony?

Policjanci z Lubina zatrzymali 25-letniego mężczyznę w minioną niedzielę podczas meczu piłkarskiego. Jak się okazało, przebywał on poza miejscem wyznaczonym dla kibiców. Mimo poleceń wydawanych przez pracownika ochrony stadionu, nie kwapił się do ich wykonania. Sprawa potoczyła się błyskawicznie. Sąd nie miał wątpliwości, że kibic za swoje przewinienia musi zapłacić grzywnę. To jednak nie wszystko. 

Kibic Cracovii z problemami

W minioną niedzielę na stadionie w Lubinie rozgrywany był mecz między miejscowym Zagłębiem a Cracovią. 25-letni kibic drużyny przyjezdnych został wskazany policjantom przez pracowników służby porządkowej, którzy pracowali w firmie wynajętej przez organizatora meczu. 

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 25-latek wbrew obowiązującym przepisom, przebywał poza wyznaczonym dla uczestników spotkania miejscem i nie podporządkowywał się poleceniom pracownika ochrony, nakazującego mu zajęcie miejsca na trybunie dla kibiców” – informuje policja. 

Grzywna i zakaz wstępu na mecze

W przypadku 25-latka z Krakowa zastosowanie miały przepisy ustawy o zabezpieczeniu imprez masowych. Sąd na posiedzeniu w trybie przyspieszonym zdecydował o nałożeniu na kibica kary grzywny w wysokości 3 tysięcy złotych. Dodatkowo objęto go zakazem wstępu na imprezy masowe na okres trzech lat. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!