Czy zakład pracy dostaje pieniądze za szczepienie pracowników?

To pytanie, które zadał jeden z naszych Czytelników. Zapytaliśmy więc u źródła. Najpierw w NFZ, później w Centrum Informacyjnym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Oto, czego się dowiedzieliśmy.

Czy zakład pracy dostaje pieniądze za szczepienie pracowników?
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 5 lipca 2021

Od momentu wprowadzenia programu szczepień w zakładach pracy zgłosiło się 785 pracodawców. - To 900 tys. zgłoszonych pracowników i osób z ich rodzin, którzy są chętni przyjąć szczepienie przeciw COVID-19 — przekazało nam Centrum Informacyjne Rządu.

Zainteresowanie było na tyle duże, że uruchomiony został też program dedykowany dla mniejszych firm — bez względu na rozmiar przedsiębiorstwa.

UKE: część krótkofalówek na rynku nie spełnia wymagańUKE: część krótkofalówek na rynku nie spełnia wymagańMikołaj Frączak

- Od połowy czerwca nie ma już ograniczeń przy zgłoszeniach dla firm. Jest to bardzo elastyczny system. Pracodawca może zapisać dowolną liczbę pracowników lub ich członków rodzin. Zakłady pracy mogą zgłaszać się w trzech prostych krokach — wypełniając formularz na gov.pl/szczepimysie, wybierając punkt szczepień, który zrealizuje szczepienie, a następnie zgłosić miejsce, w którym będą wykonywane szczepienia — przekazali nam rzecznicy gabinetu Michała Dworczyka.

I odpowiedź na pytanie Czytelnika: czy zakład pracy dostaje pieniądze za szczepienie pracowników?

- Pracodawca nie otrzymuje dodatkowych środków finansowych z tego tytułu — zapewniło Centrum Informacyjne Rządu.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Drony wykorzystywane są na... kolei
Ciekawostki

Drony wykorzystywane są na... kolei

Drony stosowane są nie tylko przez policję, rolników, czy filmowców. Bezzałogowe statki latające wykorzystywane są do nadzoru dużych inwestycji infrastrukturalnych, czego przykładem jest spółka...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!