Koła wiejskie i OSP z kasą za promocję szczepień, pracodawcy już nie

Jeden z Czytelników zapytał nas, czy pracodawca dostaje pieniądze za organizowanie szczepień w zakładzie pracy. Rząd odpowiedział nam – nie. Ale za to pieniądze na promowanie szczepień znajdą się dla... kół gospodyń wiejskich i OSP. Zapewnił o tym premier.

Koła wiejskie i OSP z kasą za promocję szczepień, pracodawcy już nie
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 9 lipca 2021

O tym, jak to jest z wypłacaniem pieniędzy pracodawcom, pisaliśmy kilka dni temu. Odpowiedź Kancelarii Rządu przyszła szybko i była jednoznaczna: nie, pracodawcy nie otrzymują żadnych pieniędzy za organizowanie (a co za tym idzie — promowanie w swoich zakładach) szczepień.

Ale środki otrzymają z kolei koła gospodyń wiejskich. 8 lipca zapewnił o tym premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Woli Polskiej w województwie mazowieckim. Zachęcał gospodynie obecne na spotkaniu do aktywnego włączenia się w promocję szczepień, szczególnie wśród osób powyżej 60. roku życia.

NFZ: Będzie więcej mobilnych zespołów szczepiącychNFZ: Będzie więcej mobilnych zespołów szczepiącychAnna Malinowska

"Zachęcajcie do szczepień"

Jak poinformował Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, by zachęcić liderki środowisk do działania premier ogłosił konkurs, w którym Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotnicze Straże Pożarne mają możliwość pozyskania dodatkowych środków na swoją działalność.

- Ogłaszamy dzisiaj nowy konkurs, który ma zachęcić Was, drogie Panie, żebyście jako liderki środowisk lokalnych zachęciły naszych sąsiadów, rodziców, babcie, dziadków i córki, żeby wszyscy się szczepili (…) Nie wiemy do końca, jak będzie wyglądać jesień i chcemy przygotować się na najgorsze – powiedział Mateusz Morawiecki.

Ile dla kół i OSP?

Obecna wiceminister rolnictwa Anna Gembicka poinformowała, że w konkursie koła maja szansę otrzymać do 8 tys. zł na organizację wydarzeń promujących szczepienia. Dodatkowo każde koło, któremu uda się zaszczepić więcej niż 100 osób, otrzyma premie. Ostatni etap konkursu to zorganizowanie imprezy. Tam, gdzie zaszczepi się najwięcej osób, koło otrzyma 100 tys. zł. Wnioski konkursowe będzie można składać do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak zgłosić pracowników na szczepienia w miejscu pracy?Jak zgłosić pracowników na szczepienia w miejscu pracy?Mikołaj Frączak

Szczegółów całej akcji szczepień w KGW i OSP jeszcze nie znamy.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!