fb

Dane osobowe

Telemarketing
  • Rafał Stępniewski
  • /

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (np. do celów marketingowych) musi zostać złożona świadomie, wyraźnie oraz swobodnie. Umieszczając zgodę na przetwarzanie danych osobowych w regulaminie, konsument nie ma szansy na swobodne udzielenie zgody i nie posiada możliwości wyrażenia sprzeciwu odnośnie przetwarzania danych osobowych lub ograniczenia zakresu przetwarzanych danych.Takie zapisy, które wyłączają możliwość nieudzieleni zgody przez klienta a nieprzetwarzanie jego danych nie są wiążące i należy zaliczyć je do kategorii klauzul niedozwolonych

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!