Dekoder VIN-checker – sprawdź pojazd online i nie kupuj auta-cytryny

“Samochód-pułapka”, „samochód-mina” czy „samochód-cytryna” – nieważne, jak go nazwiesz, każdy z nich będzie nabytkiem co najmniej nietrafionym. To auto z ukrytymi wadami, powypadkową przeszłością, generujące poważne problemy. Jak ustrzec się przed zakupem takiego używanego samochodu? Dekoder VIN pomaga już na wstępnym etapie, jeszcze przed zakupem, odsiać każde auto oznaczające dla kupującego potencjalne problemy. Sprawdź, jak się posłużyć tym prostym narzędziem i co Ci ono daje.

Dekoder VIN-checker – sprawdź pojazd online i nie kupuj auta-cytryny
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 28 lipca 2022

Informacje o pojeździe w trzech prostych krokach

W bazie autoDNA znajdują się dane o pojazdach z ponad 20 krajów europejskich, USA i Kanady, z więcej niż 50 000 różnych instytucji świadczących usługi w sektorze motoryzacyjnym. Oparto ją wyłącznie na sprawdzonych informacjach i jest bardzo wygodna w obsłudze. Raport dotyczący historii pojazdu warto zamówić zawsze przy zakupie używanego samochodu. Dlaczego?

Dekoder VIN pozwoli Ci w trzech prostych krokach uzyskać informacje o pojeździe. Jest to bardzo łatwe – wystarczy znać numer VIN, czyli numer nadwozia pojazdu, wpisać go w odpowiednie okno na stronie autoDNA.pl i najważniejsze informacje są na wyciągnięcie ręki. Zobacz, jak sprawdzić VIN.

Zadajesz sobie pewnie pytanie: "gdzie znajdę numer VIN?"... To proste. Jest on umieszczony w kilku miejscach każdego auta oraz w dowodzie rejestracyjnym. Sprawdź drzwi kierowcy, bok deski rozdzielczej czy obudowę silnika. W każdym miejscu numer VIN składający się z 17 cyfr powinien być identyczny. Jeśli tak nie jest, pojazd mógł być poważnie uszkodzony – wtedy lepiej zrezygnuj z zakupu.

Kolejny krok to rozkodowanie numeru VIN, czyli wpisanie go w odpowiednie okienko na stronie autoDNA. Za pomocą dekodera VIN otrzymasz dostęp do informacji o tym, co mieści się w raporcie VIN.

Na koniec procedury wybierasz interesujący Cię raport złożony z kilku czytelnie posegregowanych sekcji z informacjami o samochodzie, których dostarczył VIN. Sprawdzasz numer VIN raz i jesteś świadomy historii pojazdu.

Na co trzeba zwrócić uwagę, kupując używany samochód?

Ostatnio używane samochody wcale nie tanieją – ich cena wciąż rośnie. Dlatego kupujący mogą padać ofiarą nadużyć ze strony nieuczciwych handlarzy. Gdy przyglądamy się samochodom wartym dziesiątki tysięcy złotych, dokładne specyfikacje i dane techniczne to podstawa. Sprawdzenie numeru VIN umożliwi Ci pozyskanie takich informacji.

Przy zakupie używanego samochodu warto zwracać uwagę przede wszystkim na historię pojazdu, ewentualne manipulacje przebiegiem, na to czy typ silnika zgadza się z zamontowanym fabrycznie, a także czy auto nie jest kradzione.

Niestety rynek używanych pojazdów stanowi pole do nieuczciwych działań handlarzy. Dekoder VIN pozwala się przed nimi ustrzec. Wystarczy jedynie znajomość numeru VIN, by zyskać dostęp do szerokiej bazy informacji o pojazdach.

Centrum Powiadomień autoDNA pozwala w prosty sposób rozeznać się w zawartości raportu dla konkretnego numeru VIN, ponieważ zawiera najważniejsze powiadomienia na temat jego historii. Dane prezentowane są w prostej, czytelnej formie, rozumianej już na poziomie odbioru graficznego.

Dlaczego możesz zaufać autoDNA?

AutoDNA to wiodący dostawca raportów historii samochodów używanych. Jako jedyny pokazuje w swoich raportach informacje podzielone na konkretne kategorie. Pozyskuje je tylko z wiarygodnych źródeł. Co więcej, od niedawna strona jest jeszcze bardziej przyjazna dla użytkowników. Większa przejrzystość i nowe sekcje w raporcie pozwalają sprawdzać numery VIN jeszcze wygodniej.

Co zawiera historia pojazdu od autoDNA? Numer VIN pozwolić Ci dowiedzieć się:

  • jak przebiegał serwis pojazdu,

  • jakie było wyposażenie fabryczne modelu,

  • jakie było przeznaczenie pojazdu (na przykład czy był taksówką),

  • czy auto nie było kradzione,

  • czy nie brało udziału w wypadku.

Historia samochodów przedstawiona jest w postaci chronologicznej osi czasu, która ułatwia potencjalnemu nowemu właścicielowi zapoznanie się ze zdarzeniami z historii pojazdu oraz umożliwia sprawną identyfikację potencjalnych problemów i ryzyk związanych z pojazdem używanym.

Zgodnie z misją firmy raport ma pomagać kupującym i sprzedającym pojazdy w świadomym i bezpiecznym zakupie. Serwis autoDNA oferujący dekoder VIN cieszy się uznaniem wielu kupujących. Dołącz do nich.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!