fb

Dlaczego mobilna Karta Dużej Rodziny nie działa?

Dlaczego mobilna Karta Dużej Rodziny nie działa? — pytają użytkownicy specjalnej aplikacji, która stanowiła wirtualny odpowiednik plastikowego dokumentu na smartfonie? Już jest pewne, że w ten sposób z możliwości KDR już nie skorzystają. Co muszą zrobić, by znów mieć dokument w telefonie? Tłumaczymy.

Dlaczego mobilna Karta Dużej Rodziny nie działa?
  • Anna Malinowska
  • /
  • 8 lipca 2021

Karta Dużej Rodziny w mObywatelu

Zamknięcie samodzielnej aplikacji mKDR wynika z przemeblowania, jakie nastąpiło w sferze wirtualnych dokumentów. Rząd chce, aby wszystkie państwowe dokumenty w wersji mobilnej znajdowały się w jednej aplikacji mObywatel, w której już znajduje się odpowiednik dowodu osobistego, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego, legitymacji szkolnej, Unijnego Certyfikatu Covid (UCC), czy e-recepty. W czerwcu do tego cyfrowego portfela dołączono także Kartę Dużej Rodziny (KDR)

Jak wyjaśnia Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej - Osoby, którym przyznano prawo do KDR i posiadające ważny polski dowód osobisty w przypadku dorosłej osoby oraz posiadające mLegitymację szkolną w przypadku dziecka mogą od 9 czerwca 2021 r wyświetlać KDR w bezpłatnej aplikacji mObywatel”- czytamy w komunikacie.

Co się stało z mKDR?

W związku z powyższym, samodzielna aplikacja mKDR z końcem czerwca została zamknięta. Osoby, które chcą korzystać z Karty Dużej Rodziny na smartfonie mają taką możliwość wyłącznie w aplikacji mObywatel.

Bilety kolejowe na mObywateluBilety kolejowe na mObywateluMikołaj Frączak

Jak pobrać aplikację mObywatel?

Aby korzystać z aplikacji mObywatel należy ściągnąć ją z oficjalnych sklepów – GooglePlay w przypadku telefonów z Androidem oraz AppStore dla iPhone’ów. Rodzice i małżonkowie rodziców mogą wyświetlić w ten sposób karty pozostałych członków rodziny. Aplikacja mObywatel pozwala na przekierowanie użytkowników na portal [email protected], gdzie znajduje się mapa partnerów KDR wraz z lokalizacjami i opisem zniżek” – wyjaśniono w komunikacie resortu rodzin.

Czy można nadal korzystać z plastikowych Kart Dużej Rodziny?

Tu nic się nie zmienia. Członkowie rodzin uprawnionych do posiadania KDR mogą w dalszym ciągu korzystać z tradycyjnych, plastikowych dokumentów. Ministerstwo zachęca jednak do sprawdzenia funkcjonalności mObywatela, który jest bardzo wygodnym i praktycznym w wielu sytuacjach rozwiązaniem.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Kiedy 14. emerytura 2022?
Emerytura

Kiedy 14. emerytura 2022?

14. emerytura 2022 nie zostanie wypłacona jak rok temu w listopadzie, a w sierpniu – zapowiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Według szacunków resortu, w tym roku na...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!