Działali na szkodę PZPN? CBA zatrzymało 4 osoby

Cztery osoby zatrzymali funkcjonariusze CBA w związku ze śledztwem związanym z podejrzeniem wyrządzenia szkody na majątku Polskiego Związki Piłki Nożnej. W swoim komunikacie Centralne Biuro Antykorupcyjne wspomina o kwocie minimum 1 mln złotych. 

Działali na szkodę PZPN? CBA zatrzymało 4 osoby
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 23 listopada 2022

Działanie na szkodę PZPN?

Podczas gdy nasi piłkarze rozpoczynali fazę grupową podczas Mistrzostw Świata w Katarze, polska piłka nożna żyła również innym wydarzeniem na krajowym podwórku. Mowa o akcji Funkcjonariuszy szczecińskiej delegatury CBA na polecenie jednego z wydziałów Prokuratury Krajowej.

Zatrzymania działaczy piłkarskich

CBA zatrzymało cztery osoby w związku ze sprawą, która ma dotyczyć m.in. podejrzenia wyrządzenia szkody na niekorzyść Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) na co najmniej milion złotych. 

 

PZPN – kogo zatrzymało CBA

Wiadomo, że wśród zatrzymanych znaleźli się członek zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub T., były sekretarz generalny PZPN Maciej S., oraz Iwona T. oraz Gabriela M., które pełniły rolę udziałowców oraz prezesów spółki, która współpracowała ze związkiem. 

Z informacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego wynika, że zatrzymani mieli zostać przetransportowani do Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Tam miały być kontynuowane dalsze czynności wobec wymienionych osób. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!