Takie radiowozy pojawią się na drogach w całej Polsce. Wydano na nie prawie 13 mln zł

Jak kupować, to dla wszystkich. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy została wyznaczona do zakupu radiowozów dla jednostek policji w całym kraju. Na polskie drogi trafi 78 oznakowanych pojazdów marki Kia Sportage. Łącznie kosztowały 12.985.479 zł. 

Takie radiowozy pojawią się na drogach w całej Polsce. Wydano na nie prawie 13 mln zł
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 24 listopada 2022

Kia Sportage jako radiowóz

Zakup nowych radiowozów został zrealizowany w ramach zakupów, które były współfinansowane przez jednostki samorządów terytorialnych oraz samej policji. W ramach procedury przetargowej zdecydowano na wybór dostawcy 78 oznakowanych SUV-ów marki Kia Sportage.

Cena jednego oznakowanego samochodów zgodnie z obowiązującym od niedawna wzorem wyniosła 166.480,50 zł. 

Kto finansuje zakup radiowozów?

W tym przypadku 7.265.979 zł pochodziło z budżetu policji, natomiast pozostała część – 5.719.500 zł pochodzi z Funduszu Wspierania Policji, czyli najprościej rzecz ujmując od lokalnych samorządów. 

 

Radiowozy z Bydgoszczy trafią dla całej Polski

Mimo że Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy była odpowiedzialna za zakup pojazdów, w samym województwie kujawsko-pomorskim zostanie tylko pięć z nich – w Świeciu (2 szt.), Bydgoszczy, Toruniu oraz Inowrocławiu.

SUV-y w policji

Jak informuje policja zakupione „samochody kia sportage są wyprodukowane w ramach nowej generacji modelu, wyposażone w silnik benzynowy o pojemności cm³ 1598 oraz mocy netto 110 kW. Dodatkowo pojazdy są wyposażone w manualną skrzynię biegów, czujniki i kamerę cofania, apteczkę pierwszej pomocy z rozszerzonym jej wyposażeniem, koło dojazdowe, a także system łączności radiowej dedykowany dla policji”.

To pierwsza dostawa radiowozów, która jest realizowana według najnowszego wzoru oznakowania pojazdów policyjnych. Przypomnijmy, po raz pierwszy zostało ono zaprezentowane podczas targów Polsecure w Kielcach, w kwietniu 2022. Pisaliśmy o tym w Dzienniku Prawnym

ŹRÓDŁO: KWP W BYDGOSZCZY

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!