Dziesiątki nielegalnych salonów gier na Pomorzu. Działały w kontenerach

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z pięciu województw przeprowadzili zakrojoną na szeroką skalę akcję wymierzoną w nielegalny hazard na Pomorzu. Do tej pory zabezpieczono aż 139 automatów do gier. Nielegalny biznes działał w...kontenerach.

Dziesiątki nielegalnych salonów gier na Pomorzu. Działały w kontenerach
  • Michał Górecki
  • /
  • 18 sierpnia 2022

Koniec nielegalnych salonów gier w woj. pomorskim

We wspólnej akcji Służby Celno-Skarbowej wzięli udział funkcjonariusze z aż pięciu województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego i mazowieckiego. W efekcie działań zabezpieczono aż 139 automatów do gier, a także 48 kontenerów, w których odbywał się nielegalny proceder. 

Z relacji przedstawionej przez Krajową Administrację Skarbową wiadomo, że funkcjonariusze w tym samym czasie weszli do 35 punktów w województwie pomorskim. W każdym z nich działały tzw. salony gier. 

Nielegalny hazard w Polsce

Tylko podczas tej akcji oprócz 139 automatów zabezpieczono 180 tys. złotych w gotówce. 27 osób zostało zatrzymanych. Są podejrzani o prowadzenie gier hazardowych bez wymaganego prawem pozwolenia. Oprócz sprzętu funkcjonariusze zabezpieczyli również 48 kontenerów, w których organizowano nielegalny biznes. 

Jaka kara za nielegalny hazard?

Za organizację nielegalnych gier hazardowych, tzn. takich, które nie wypełniają wymogów ustawowych oraz warunków zapisanych w koncesji lub zezwoleniu grożą poważne konsekwencje karne. W grę wchodzi kara grzywny, a także pozbawienie wolności do trzech lat. Istnieje możliwość zastosowania obu kar łącznie. 

Dodatkową karą pieniężną jest 100 tysięcy złotych liczone od każdego automatu do nielegalnych gier hazardowych. 

KAS prowadzi akcję edukacyjną ostrzegającą przed hazardem

Jak czytamy na stronie Krajowej Administracji Skarbowej, jej działania związane z walką z nielegalnym hazardem nie ograniczają się wyłącznie do działań kontrolnych. Ważna jest także profilaktyka. O zagrożeniach związanych z nielegalnym hazardem funkcjonariusze i pracownicy KAS opowiadają uczniom szkół podstawowych i średnich w ramach akcji „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Nadrzędnym celem prowadzonej od kilku lat akcji Ministerstwa Finansów jest zwrócenie uwagi na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne” – informuje w komunikacie KAS. 

ZDJĘCIE: KRAJOWA ADMINISTRACJA SKARBOWA | GOV.PL/KAS

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!