81-latka przemycała 5 kg heroiny. Wpadła w Warszawie (FILM)

81-letnia obywatelka Danii została przyłapana na warszawskim Lotnisku Chopina na próbie przemytu 5 kilogramów heroiny – poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa. Znajdujące się za podwójnym dnem walizki narkotyki mogą być warte prawie 2,4 mln złotych. 

81-latka przemycała 5 kg heroiny. Wpadła w Warszawie (FILM)
  • Michał Górecki
  • /
  • 19 sierpnia 2022

Seniorka przemycała narkotyki z Malawi

Malawi to stosunkowo niewielki kraj położony w południowo-wschodniej Afryce. Obszar ten jest „wciśnięty” między trzy, znacznie większe kraje – Tanzanię, Mozambik oraz Zambię. To właśnie stamtąd podróżowała 81-letnia obywatelka Danii. Warszawa nie była celem jej podróży. Celnicy zwrócili uwagę m.in. na nerwowe zachowanie pasażerki oraz dość złożoną trasę, jaką przebyła. Do stolicy Polski doleciała przez Kenię oraz Dohę w Katarze. Z Warszawy zamierzała wyruszyć dalej, do Kanady. 

Uważaj, komu dajesz pieniądze! 77-latek udawał… wolontariuszaUważaj, komu dajesz pieniądze! 77-latek udawał… wolontariuszaAnna Malinowska

Podwójne dno walizki

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przyjrzeli się dokładnie walizce należącej do seniorki. Okazało się, że zastosowano w niej „stary numer” przemytników polegający na wygospodarowaniu dodatkowej przestrzeni poprzez tzw. podwójne dno. 

Wystarczyło oderwać dodatkową ściankę bagażu, by oczom funkcjonariuszy ukazały się cztery pakiety substancji w kolorze beżowym. Jej konsystencja przypominała granulat. Badanie wykazało, że była to heroina. Łącznie w bagażu 81-letniej Dunki znajdowało się 5 kilogramów narkotyku. Czarnorynkową wartość takiego ładunku można oszacować na prawie 2,4 mln złotych.

Jaka kara za przemyt narkotyków? 

Podróżna została zatrzymana przez Służbę Celno-Skarbową. Sprawą zajmuje się obecnie Komenda Powiatowa Policji w Grójcu pod nadzorem stołecznych prokuratorów. Przemyt takich ilości narkotyków jest zagrożony karą więzienia od 3 do 15 lat. 

ZDJĘCIE: GOV.PL/KAS

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!