fb

E-faktury: MF udostępnił testową aplikację podatnika KSeF

Ministerstwo Finansów udostępniło właśnie testową wersję Aplikacji Podatnika, która umożliwia wystawianie oraz odbieranie e-faktur z KSeF, a także podgląd dokumentów sprzedaży. Resort zachęca do testowania aplikacji. Wiele wskazuje na to, że e-Faktury będą obowiązkowe dla wszystkich już w 2023 roku.

E-faktury: MF udostępnił testową aplikację podatnika KSeF
  • Michał Górecki
  • /
  • 8 kwietnia 2022

Aplikacja Podatnika KSeF

Wersję testową aplikacji podatnika KSeF można pobrać z internetu od 7 kwietnia 2022 roku – informuje Ministerstwo Finansów. Dzięki temu oprogramowaniu, podatnicy będą mogli nie tylko wystawiać faktury w elektronicznej, ustandaryzowanej wersji, ale także odbierać je od innych kontrahentów oraz przeglądać te, które znajdują się w naszej bazie. 

Jak skorzystać z aplikacji do e-faktur?

Aplikację Podatnika KSeF (Krajowy System e-Faktur) do korzystania z e-faktur można uruchomić, korzystając z rządowej strony internetowej poświęconej podatkom i sprawom skarbowym. Na razie, w środowisku testowym należy używać wyłącznie zanonimizowanych danych. Niemniej wraz z programem otrzymamy możliwość korzystania z KSeF niezależnie od tego, czy jesteśmy podatnikiem, czy podmiotem uprawnionym przez podatnika. Dodatkowo możemy zarządzań uprawnieniami i tokenami, a także – co najważniejsze – wystawiać i odbierać faktury.

Funkcje aplikacji do e-Faktur

Oprócz wyżej wymienionych głównych funkcji e-faktur istnieje możliwość podglądu faktury i to bez konieczności logowania. Należy wskazać jedynie jej indywidualne cechy.

Po drugie, w szybki sposób można zweryfikować status wysyłki.

Przygotowanie firmy do wystawiania e-FakturPrzygotowanie firmy do wystawiania e-FakturAnna Malinowska


Ministerstwo Finansów czeka na uwagi i sugestie w sprawie e-Faktury

Jak czytamy na stronie internetowej resortu finansów - Wszelkie uwagi i sugestie, które pozwolą nam udoskonalić produkt i dostosować go do potrzeb i oczekiwań użytkowników, prosimy przesyłać na adres [email protected] (w tytule wiadomości prosimy wpisać hasło: AP_TEST). Zachęcamy do udziału w testach aplikacji”.

Warto podzielić się ze swoimi uwagami już na etapie testów. Jest pewne, że e-Faktury będą niebawem obowiązkowymi dokumentami w obrocie gospodarczym. Warto zatem zgłaszać ewentualne błędy i obszary do poprawy już teraz, by ułatwić życie sobie i innym przedsiębiorcom w niedalekiej przyszłości. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: podatki

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT
podatki

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT

Resort finansów przypomina, ze termin na rozliczenie rocznego podatku CIT za 2021 rok został przedłużony. Aktualnie, ten obowiązek upływa dopiero 30 czerwca 2022 roku – czytamy w komunikacie MF....

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!