E-faktury: MF udostępnił testową aplikację podatnika KSeF

Ministerstwo Finansów udostępniło właśnie testową wersję Aplikacji Podatnika, która umożliwia wystawianie oraz odbieranie e-faktur z KSeF, a także podgląd dokumentów sprzedaży. Resort zachęca do testowania aplikacji. Wiele wskazuje na to, że e-Faktury będą obowiązkowe dla wszystkich już w 2023 roku.

E-faktury: MF udostępnił testową aplikację podatnika KSeF
  • Michał Górecki
  • /
  • 8 kwietnia 2022

Aplikacja Podatnika KSeF

Wersję testową aplikacji podatnika KSeF można pobrać z internetu od 7 kwietnia 2022 roku – informuje Ministerstwo Finansów. Dzięki temu oprogramowaniu, podatnicy będą mogli nie tylko wystawiać faktury w elektronicznej, ustandaryzowanej wersji, ale także odbierać je od innych kontrahentów oraz przeglądać te, które znajdują się w naszej bazie. 

Jak skorzystać z aplikacji do e-faktur?

Aplikację Podatnika KSeF (Krajowy System e-Faktur) do korzystania z e-faktur można uruchomić, korzystając z rządowej strony internetowej poświęconej podatkom i sprawom skarbowym. Na razie, w środowisku testowym należy używać wyłącznie zanonimizowanych danych. Niemniej wraz z programem otrzymamy możliwość korzystania z KSeF niezależnie od tego, czy jesteśmy podatnikiem, czy podmiotem uprawnionym przez podatnika. Dodatkowo możemy zarządzań uprawnieniami i tokenami, a także – co najważniejsze – wystawiać i odbierać faktury.

Funkcje aplikacji do e-Faktur

Oprócz wyżej wymienionych głównych funkcji e-faktur istnieje możliwość podglądu faktury i to bez konieczności logowania. Należy wskazać jedynie jej indywidualne cechy.

Po drugie, w szybki sposób można zweryfikować status wysyłki.

Przygotowanie firmy do wystawiania e-FakturPrzygotowanie firmy do wystawiania e-FakturAnna Malinowska


Ministerstwo Finansów czeka na uwagi i sugestie w sprawie e-Faktury

Jak czytamy na stronie internetowej resortu finansów - Wszelkie uwagi i sugestie, które pozwolą nam udoskonalić produkt i dostosować go do potrzeb i oczekiwań użytkowników, prosimy przesyłać na adres [email protected] (w tytule wiadomości prosimy wpisać hasło: AP_TEST). Zachęcamy do udziału w testach aplikacji”.

Warto podzielić się ze swoimi uwagami już na etapie testów. Jest pewne, że e-Faktury będą niebawem obowiązkowymi dokumentami w obrocie gospodarczym. Warto zatem zgłaszać ewentualne błędy i obszary do poprawy już teraz, by ułatwić życie sobie i innym przedsiębiorcom w niedalekiej przyszłości. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: podatki

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!