Ekologiczne wyzwania koncernu Suzuki

Japoński koncern w planach na 2020 zakłada redukcję CO2 o 10 % w stosunku do lat ubiegłych. „Suzuki ma ważne zadanie, o którym zawsze musimy pamiętać, wytwarzamy bowiem produkty przy użyciu paliw kopalnych i emitujemy dwutlenek węgla podczas naszej działalności biznesowej. W związku z tym naszym zadaniem jest zmniejszać zanieczyszczenie środowiska poprzez wprowadzanie technologii nowej generacji w samochodach  kompaktowych i mocno stawiać na sprzedaż skuterów elektrycznych. Małe pojazdy mają wielką przyszłość" czytamy w komunikatach działu prasowego koncernu.

Ekologiczne wyzwania koncernu Suzuki
  • Jacek Szczęsny
  • /
  • 22 lipca 2020

Globalna Karta Ochrony Środowiska Suzuki

Suzuki wprowadziło do swojej filozofii biznesowej Globalną Kartę Ochrony Środowiska Suzuki, która przede wszystkim zakłada minimalizowanie negatywnego wpływu swojej działalności na naturalne środowisko. Zamierza to osiągnąć m.in. przez prace nad poprawą efektywności paliwowej, badaniami nad rozwojem następnej generacji jednostek napędowych, zmniejszenie masy pojazdów oraz produkcją z materiałów z recyklingu. Dodatkowo Grupa Suzuki kładzie olbrzymi nacisk na edukację ekologiczną w lokalnych, małych społecznościach. W ramach aktywności pro ekologicznych przyczynia się do zalesiania i odbudowy bioróżnorodności w terenach zagrożonych. Nie wynika to z aktualnego trendu, ale ze zwykłej powinności, twierdzą włodarze koncernu.

Redukcja emisji dwutlenku węgla o 10 %

Suzuki zakłada w swoich planach na 2020 redukcje CO2 o 10 % w stosunku do lat ubiegłych. Osiągnąć to chce poprzez zmniejszenie masy pojazdów, poprawę wydajności paliwowej, wprowadzenie łagodnej technologii hybrydowej ( mild hybrid ) w osobowych samochodach kompaktowych, opracowanie pojazdu hybrydowego z wykorzystaniem oryginalnego mechanizmu AGS Suzuki oraz sprzedaż skuterów elektrycznych. W celu dalszego ograniczenia emisji CO₂ i osiągnięcia zerowej emisji w przyszłości przystępuje do testów motocykla z ogniwami paliwowymi i rozwoju kompaktowych pojazdów elektrycznych.

Suzuki Poland obecnie oferuje trzy modele hybrydowe, Swift Sport, SX4 S-CROSS oraz Vitarę. Wszystkie wyposażone w nowoczesne i oszczędne rozwiązanie technologii mild hybrid.

Suzuki Vitara Hybrid Legenda w segmencie

SUV VITARA HYBRID kontynuuje ponad 30-letnią obecność kultowego przedstawiciela segmentu SUV na rynku. Najnowsza odsłona japońskiego SUV-a jest ceniona za stylowy wygląd, zwrotność, komfortową jazdę po drogach i autentyczne osiągi w terenie. Auto wyróżnia atrakcyjna i opływowa linia nadwozia SUV z dużym prześwitem podwozia. Ergonomiczna i przestronna kabina, duży bagażnik o pojemności 375 litrów oraz wysoka pozycja siedzeń oferują wysoki komfort podróżowania dla wszystkich pasażerów. Zaawansowany napęd na 4 koła ALLGRIP SELECT wyróżnia ten model wśród konkurencji. Pod maską pracuje oszczędny i dynamiczny silnik benzynowy BOOSTERJET połączony z 48-woltowym układem „mild hybrid”. Taki zestaw zapewnia znakomite osiągi i obniża emisję CO2

Dane techniczne

VITARA HYBRID ma pod maską innowacyjny układ typu „mild hybrid”, obejmujący: turbodoładowany silnik benzynowy 1.4 BOOSTERJET (K14D), zintegrowany 48-woltowy starter/generator ISG 10 kW wspomagający silnik momentem obrotowym (50 Nm), akumulator litowo-jonowy (48V) oraz przetwornicę (48V do 12V). Podniesienie napięcia pozwala efektywniej wykorzystywać moc silnika elektrycznego do zwiększania momentu obrotowego podczas ruszania i przyspieszania. System posiada nową funkcję pracy na biegu jałowym, która eliminuje zużycie paliwa podczas wytracania prędkości. Nowe rozwiązanie pomaga obniżyć zużycie paliwa i emisję CO2. Precyzyjnie zestrojona 6-stopniowa manualna skrzynia biegów zapewnia komfortowe wybieranie przełożeń przy zachowaniu świetnej dynamiki samochodu. Podstawowa konfiguracja przeniesienia napędu na oś przednią (2WD) może być zastąpiona przez zaawansowany napęd na 4 koła ALLGRIP SELECT (4WD) oferujący 4 tryby pracy — zapewnia przyjemność z jazdy i daje poczucie bezpieczeństwa niezależnie od warunków panujących na drodze. Systemy HHC oraz HDC (dostępne z napędem ALLGRIP SELECT) dodatkowo zwiększają pewność podjazdu i zjazdu ze wzniesienia.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!