fb

Film. Nowy rząd, nowe wyzwania. Poznaj nazwiska nowych ministrów

Zmiany dotyczą aż 6 ministerstw. Chodzi o powołanie nowych ministrów i rozbicie na dwa jednego z resortów. Kto objął nowe stanowiska i jakie sprawy są obecnie kluczowe dla rządu?

Film. Nowy rząd, nowe wyzwania. Poznaj nazwiska nowych ministrów
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 27 października 2021

Polski rząd z nowymi wyzwaniami

- Na wniosek szefa rządu prezydent Andrzej Duda powołał nowych członków Rady Ministrów. Zmiany te stanowią odpowiedź na nowe wyzwania, które stoją przed polskim rządem. Pozwolą one na realizację kolejnych ambitnych zadań — przekazuje Kancelaria Premiera.

Resort rolnictwa oraz funduszy i polityki regionalnej

- Problemy rolnictwa i obszarów, na których mieszka i żyje około 40 proc. obywateli, to jedno z kluczowych wyzwań rządu. W związku z nimi stanowisko ministra rolnictwa i rozwoju wsi powierzone zostało Henrykowi Kowalczykowi. To ważny obszar, dlatego nowo powołany szef resortu rolnictwa obejmie również funkcję wicepremiera — poinformował rząd.

Zmiany te spowodowały, że dotychczasowy minister rolnictwa i rozwoju wsi, Grzegorz Puda, został powołany na szefa Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Resort sportu 

Zmiana strukturalna w rządzie Mateusza Morawieckiego dotyczy rozbicia Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Od 26 października funkcjonuje Ministerstwo Sportu kierowane przez ministra Kamila Bortniczuka, a jego prace wesprze wiceminister Łukasz Mejza.

Ministerstwo Sportu wraca. Minister Gliński niepocieszonyMinisterstwo Sportu wraca. Minister Gliński niepocieszonyMonika Świetlińska

- Ministerstwo Sportu będzie kontynuowało wszelkie dotychczasowe zobowiązania Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wobec podmiotów zewnętrznych, w szczególności dotyczące przygotowań do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie - zapewnia rząd. 

Tym samym Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego  nie będzie zajmował się już polskim sportem, jego kierownikiem nadal jest Piotr Gliński.

Resortach rozwoju i klimatu

Od wtorku pracami Ministerstwa Klimatu i Środowiska pokieruje Anna Moskwa. Zastąpiła ona dotychczasowego szefa tego resortu, Michała Kurtykę. W kuluarach mówi się, że pożegnał się ze stanowiskiem, bo nie był w stanie załagodzić sporu z Czechami o kopalnię Turów. Premier natomiast wyjaśnił, że Michał Kurtyka zdecydował o odejściu ze stanowiska ministra klimatu ze względów osobistych.

Jeśli chodzi o resort rozwoju i technologii, to został nimi Piotr Nowak.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT
podatki

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT

Resort finansów przypomina, ze termin na rozliczenie rocznego podatku CIT za 2021 rok został przedłużony. Aktualnie, ten obowiązek upływa dopiero 30 czerwca 2022 roku – czytamy w komunikacie MF....
Jak zorganizować dobre szkolenie online?
firma

Jak zorganizować dobre szkolenie online?

Szkolenia online, nie ważne czy te całodniowe, czy też w postaci krótszych webinarów czy e-szkoleń, podbiły świat edukacji profesjonalnej. Ich organizacja i zapewnienie wysokiej efektywności wciąż...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!