Gdzie sprawdzić czas oczekiwania na przejściach granicznych z Białorusią?

Kierowcy oraz firmy transportowe zajmujące się przewozami towarów na (lub przez) Białoruś, muszą liczyć się z coraz dłuższym czasem oczekiwania na przejściach granicznych. Ma to związek z trwającym kryzysem oraz zamknięciem przeprawy w Kuźnicy. Gdzie sprawdzić czas oczekiwania na przejściach granicznych z Białorusią?

Gdzie sprawdzić czas oczekiwania na przejściach granicznych z Białorusią?
  • Michał Górecki
  • /
  • 15 listopada 2021

Oficjalny czas oczekiwania na przejściach granicznych 

W czasach przed narodzinami internetu, specjalnych komunikatów na temat czasu oczekiwania na przejściach granicznych można było wysłuchać wyłącznie w radiu publicznym. Dziś z pomocą przychodzi internet oraz rządowe serwisy informacyjne prowadzone przez państwowe instytucje. Gdzie zatem sprawdzić czas oczekiwania na przejściach granicznych z Białorusią? 

Wiarygodne informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej https://granica.gov.pl prowadzonej przez Krajową Administrację Skarbową. 

Jak często aktualizowane są czasy oczekiwania na przejściach?

Na wspominanej stronie internetowej służby na bieżąco publikują informacje o szacunkowym czasie oczekiwania na rozpoczęcie odprawy. Kluczowe informacje na ten temat dla kierowców wyjeżdżających z Polski aktualizowane są obecnie osiem razy na dobę. 

25 mln euro na ochronę polsko-białoruskiej granicy. UE stawia jednak warunek.25 mln euro na ochronę polsko-białoruskiej granicy. UE stawia jednak warunek.Martyna Kowalska

Gdzie najkrótsze kolejki na granicy z Białorusią?

Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa wraz ze służbami celnymi, szczególnie trudna sytuacja dotyczy przejścia granicznego w Bobrownikach (Podlaskie). Ma to oczywiście związek z zamknięciem „sąsiedniego” przejścia w Kuźnicy, w okolicach którego sytuacja związana z napływem migrantów jest obecnie najtrudniejsza. Z uwagi na duże obciążenie przejścia granicznego w Bobrownikach, zalecamy kierowcom pojazdów ciężarowych aby, w miarę możliwości, wybierali inne przejścia graniczne do wjazdu na teren Białorusi” – czytamy w oficjalnym komunikacie służb granicznych.

Czy da się przekroczyć granicę w Bobrownikach?

Przejście graniczne w Bobrownikach jest otwarte (stan na przedpołudnie 15.11). Służby zdecydowały się jednak na wprowadzenie na prowadzącej do niego drodze krajowej nr 65 tzw. drugiej strefy buforowej. Chodzi o porządkowanie kolejki samochodów ciężarowych oczekujących na odprawę w tym miejscu. II strefa rozpoczyna się przed miejscowością Waliły Stacja. Samochody ciężarowe są sukcesywnie przepuszczane do I strefy buforowej przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, Straży Granicznej oraz Policji” – informuje KAS. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!