Ile kosztuje Netflix? Nowe ceny od 5.08.2021

Jedne pakiety tanieją, inne drożeją – popularna platforma streamingowa zmienia swój cennik. Ile kosztuje Netflix? Kogo i od kiedy będą obowiązywały nowe ceny? Sprawdziliśmy.

Ile kosztuje Netflix? Nowe ceny od 5.08.2021
  • Anna Malinowska
  • /
  • 5 sierpnia 2021

Ile kosztuje pakiet podstawowy Netflix

Jak wynika z tabeli cen opublikowanej przez Netflix, najtańszy pakiet podstawowy będzie kosztował 29 złotych, czyli o 5 złotych mniej niż dotąd. Trzeba jednak pamiętać, że w tym pakiecie jakość przesyłanego obrazu to jedynie 480p. Mówimy zatem o standardzie SD. Wystarczająco, by korzystać z serwisu na małych smartfonach, jednak w naszej opinii zbyt mało, by cieszyć się w pełni zaletami współczesnego VOD na telewizorze, nawet o niewielkiej przekątnej ekranu.

Nielegalny streaming wideo – milionowe stratyNielegalny streaming wideo – milionowe stratyMartyna Kowalska

Ile kosztuje pakiet standard Netflix? 

Netflix zdecydował się na pozostawienie pakietu standard dokładnie na tej samej półce cenowej. Użytkownicy tego planu nie zauważą różnicy. Nadal będą mogli oglądać filmy i seriale w standardzie Full HD czyli 1080p za 43 złote miesięcznie. To już bardzo przyzwoita jakość oraz maksimum możliwości wielu telewizorów w naszym kraju.

Ile kosztuje pakiet premium Netflix?

Władze platformy streamingowej zdecydowały o podniesieniu stawki za wersję premium swoich usług. Od tej pory za materiały w najlepszej jakości 4K+HDR będzie trzeba zapłacić 60 zł, a nie jak dotąd 52 złote. Pamiętajmy jednak, że wybierając najdroższy pakiet, powinniśmy sprawdzić, czy posiadamy wystarczająco szybkie łącze internetowe do „udźwignięcia” wymagań takiego standardu. 

Warto także sprawdzić, czy nasz telewizor obsługuje format 4K, czy jednak tylko Full HD. Jeśli w grę wchodzi starsza technologia, nie warto przepłacać, a „taryfę” zawsze można zmienić dopiero przy okazji wymiany sprzętu. 

Od kiedy nowe ceny w Netflix? 

Już od 5 sierpnia 2021 roku nowe stawki obowiązują wszystkich nowych użytkowników platformy Netflix. Nie oznacza to jednak, że zmiany cen nie dotkną również pozostałych odbiorców VOD z tego źródła. Starsi użytkownicy zapłacą nowe stawki od kolejnego okresu rozliczeniowego. Wiadomość o zmianie cen otrzymają od dostawcy usług drogą mailową. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: Usługi

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!