fb

Jak bezpiecznie mierzyć czas pracy pracowników?

Rejestracja czasu pracy w firmie z inEwi. Dobra organizacja pracy w firmie to większa wydajność i mniejsze koszty. Jednym z aspektów tego zagadnienia jest zarządzanie czasem pracy zatrudnionych osób.

Jak bezpiecznie mierzyć czas pracy pracowników?
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 20 września 2021

Dzięki temu kierownik lub menadżer wie dokładnie o wszystkich wydarzeniach w zespole, którym kieruje, jest w stanie przydzielać racjonalnie zadania, wyznaczać harmonogramy i przesyłać swoim pracownikom grafiki. To wszystko jest oczywiste, ale rejestracja czasu pracy dokonywana przez webowe i mobilne aplikacje inEwi przynosi zwrot w stronę jeszcze większej wydajności i uporządkowania procesów zarządzania personelem w przedsiębiorstwie.

inEwi — dostępne w Polsce, Europie i na całym świecie — szybko uzyskało dziesiątki tysięcy klientów w każdym zakątku globu. Autorzy systemu powiadamiają nas, że pod wieloma względami jest on bardziej zaawansowany technologicznie niż jakikolwiek inny system mierzenia czasu pracy. Nie bez powodu projekt inEwi otrzymał dofinansowanie z funduszy UE — szybko dostrzeżono jego przydatność dla firm niewielkich i bardzo dużych. Doceniono udoskonalenie procesów pracy oraz ich racjonalizację, co oczywiście w efekcie przynosi wymierne korzyści firmie i jej pracownikom.

Nowatorstwo i innowacyjność inEwi

Projekt inEwi wyróżnia się na wielu płaszczyznach. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Platforma korzysta z serwerów Azure, więc zapewnia najwyższy poziom ochrony. Po drugie: inEwi jest aplikacją całkowicie odporną na próby oszustwa. Przekazywane przez nią dane zawsze są wiarygodne dzięki udoskonaleniu procesów weryfikacji. Żaden pracownik nie może “oszukać” inEwi — algorytmy rozpoznające twarze i odczytujące kody QR są niezawodne (producent twierdzi wręcz, że pod tym względem inEwi jest najlepszą aplikacją w skali globalnej, co zdają się potwierdzać urzędy UE dofinansowujące projekt). Po wtóre: wdrażając system ewidencji czasu pracy w swojej firmie oszczędzamy pieniądze i nie ponosimy dodatkowych wydatków na sprzęt, ponieważ całość doskonale sprawuje się na zwykłych smartfonach, tabletach i laptopach, urządzeniach, które wcale nie muszą być supersilne pod względem pamięci lub rozdzielczości kamery. Aplikacja działa w środowisku chmury, ale jest także aktywna bez podłączania do sieci. Wynalazcy wiele wysiłku włożyli w napisanie od nowa przełomowego algorytmu i trzeba przyznać, że to zamierzenie się udało. Algorytm inEwi wykrywa bezwzględnie wszystkie próby nadużyć i czuwa nad perfekcyjnym działaniem systemu.

inEwi — dalsze informacje

W tej chwili na całym świecie istnieje już prawie 100 000 aktywnych użytkowników inEwi, a projekt nadal się rozwija. Jest dostępny od ręki także na naszym rynku. Wraz z implementacją uzyskujemy łatwy dostęp do wszystkich istotnych danych o czasie pracy, które są wyświetlane na dopracowanym i przejrzystym interfejsie. Nie trzeba odbywać żadnego specjalistycznego szkolenia, aby potrafić korzystać z inEwi, a w przypadku pytań i wątpliwości producent zapewnia dostępną przez całą dobę pomoc techniczną. Wdrożenie inEwi w firmie odbywa się po bezpłatnym okresie testowania i prób. Ważna jest także okoliczność, że inEwi wspaniale współpracuje z popularnym oprogramowaniem dla firm. Możemy eksportować dane do innych aplikacji. To, co zostaje zmodernizowane przez inEwi to także oparte na sprawdzonej wiedzy układanie grafików i harmonogramów dla każdego poszczególnego pracownika lub zespołów pracowników. W jednym miejscu gromadzimy wszystkie dane o czasie pracy osób zatrudnionych w naszej firmie, a dzieje się to w sposób zautomatyzowany, bezpieczny, czytelny i efektywny.

Jak firmy korzystają z systemu ewidencji czasu pracy inEwi

InEwi rejestruje każde wejście i wyjście pracownika w zakładzie pracy, czas pracy poświęcony, więc kadra zarządzająca otrzymuje pełne informacje o działaniu swojego zespołu. Wdrożenie systemu jest bardzo łatwe, dodatkowo wspomagane przez producenta i nie wymaga zakupu lub wymiany urządzeń, z których firma już korzysta. inEwi zdobywa popularność w tak szybkim tempie, ponieważ najzwyczajniej rozwiązuje w zupełności problem grafików oraz planowania zadań grupowych. Skutkiem jest lepsza organizacja pracy zespołowej oraz znaczne oszczędności w budżecie firmy.

pasek NCBR

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Kiedy 14. emerytura 2022?
Emerytura

Kiedy 14. emerytura 2022?

14. emerytura 2022 nie zostanie wypłacona jak rok temu w listopadzie, a w sierpniu – zapowiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Według szacunków resortu, w tym roku na...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!