Jak bezpiecznie mierzyć czas pracy pracowników?

Rejestracja czasu pracy w firmie z inEwi. Dobra organizacja pracy w firmie to większa wydajność i mniejsze koszty. Jednym z aspektów tego zagadnienia jest zarządzanie czasem pracy zatrudnionych osób.

Jak bezpiecznie mierzyć czas pracy pracowników?
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 20 września 2021

Dzięki temu kierownik lub menadżer wie dokładnie o wszystkich wydarzeniach w zespole, którym kieruje, jest w stanie przydzielać racjonalnie zadania, wyznaczać harmonogramy i przesyłać swoim pracownikom grafiki. To wszystko jest oczywiste, ale rejestracja czasu pracy dokonywana przez webowe i mobilne aplikacje inEwi przynosi zwrot w stronę jeszcze większej wydajności i uporządkowania procesów zarządzania personelem w przedsiębiorstwie.

inEwi — dostępne w Polsce, Europie i na całym świecie — szybko uzyskało dziesiątki tysięcy klientów w każdym zakątku globu. Autorzy systemu powiadamiają nas, że pod wieloma względami jest on bardziej zaawansowany technologicznie niż jakikolwiek inny system mierzenia czasu pracy. Nie bez powodu projekt inEwi otrzymał dofinansowanie z funduszy UE — szybko dostrzeżono jego przydatność dla firm niewielkich i bardzo dużych. Doceniono udoskonalenie procesów pracy oraz ich racjonalizację, co oczywiście w efekcie przynosi wymierne korzyści firmie i jej pracownikom.

Nowatorstwo i innowacyjność inEwi

Projekt inEwi wyróżnia się na wielu płaszczyznach. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Platforma korzysta z serwerów Azure, więc zapewnia najwyższy poziom ochrony. Po drugie: inEwi jest aplikacją całkowicie odporną na próby oszustwa. Przekazywane przez nią dane zawsze są wiarygodne dzięki udoskonaleniu procesów weryfikacji. Żaden pracownik nie może “oszukać” inEwi — algorytmy rozpoznające twarze i odczytujące kody QR są niezawodne (producent twierdzi wręcz, że pod tym względem inEwi jest najlepszą aplikacją w skali globalnej, co zdają się potwierdzać urzędy UE dofinansowujące projekt). Po wtóre: wdrażając system ewidencji czasu pracy w swojej firmie oszczędzamy pieniądze i nie ponosimy dodatkowych wydatków na sprzęt, ponieważ całość doskonale sprawuje się na zwykłych smartfonach, tabletach i laptopach, urządzeniach, które wcale nie muszą być supersilne pod względem pamięci lub rozdzielczości kamery. Aplikacja działa w środowisku chmury, ale jest także aktywna bez podłączania do sieci. Wynalazcy wiele wysiłku włożyli w napisanie od nowa przełomowego algorytmu i trzeba przyznać, że to zamierzenie się udało. Algorytm inEwi wykrywa bezwzględnie wszystkie próby nadużyć i czuwa nad perfekcyjnym działaniem systemu.

inEwi — dalsze informacje

W tej chwili na całym świecie istnieje już prawie 100 000 aktywnych użytkowników inEwi, a projekt nadal się rozwija. Jest dostępny od ręki także na naszym rynku. Wraz z implementacją uzyskujemy łatwy dostęp do wszystkich istotnych danych o czasie pracy, które są wyświetlane na dopracowanym i przejrzystym interfejsie. Nie trzeba odbywać żadnego specjalistycznego szkolenia, aby potrafić korzystać z inEwi, a w przypadku pytań i wątpliwości producent zapewnia dostępną przez całą dobę pomoc techniczną. Wdrożenie inEwi w firmie odbywa się po bezpłatnym okresie testowania i prób. Ważna jest także okoliczność, że inEwi wspaniale współpracuje z popularnym oprogramowaniem dla firm. Możemy eksportować dane do innych aplikacji. To, co zostaje zmodernizowane przez inEwi to także oparte na sprawdzonej wiedzy układanie grafików i harmonogramów dla każdego poszczególnego pracownika lub zespołów pracowników. W jednym miejscu gromadzimy wszystkie dane o czasie pracy osób zatrudnionych w naszej firmie, a dzieje się to w sposób zautomatyzowany, bezpieczny, czytelny i efektywny.

Jak firmy korzystają z systemu ewidencji czasu pracy inEwi

InEwi rejestruje każde wejście i wyjście pracownika w zakładzie pracy, czas pracy poświęcony, więc kadra zarządzająca otrzymuje pełne informacje o działaniu swojego zespołu. Wdrożenie systemu jest bardzo łatwe, dodatkowo wspomagane przez producenta i nie wymaga zakupu lub wymiany urządzeń, z których firma już korzysta. inEwi zdobywa popularność w tak szybkim tempie, ponieważ najzwyczajniej rozwiązuje w zupełności problem grafików oraz planowania zadań grupowych. Skutkiem jest lepsza organizacja pracy zespołowej oraz znaczne oszczędności w budżecie firmy.

pasek NCBR

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!