Jak działa PayPal?

PayPal to jeden ze sposobów płacenia w internecie. Co to dokładnie jest PayPal, jak działa i czy jest bezpieczny?

Jak działa PayPal?
  • Michał Górecki
  • /
  • 7 lipca 2020

Możliwości płacenia za towary w internecie jest wiele. Możemy płacić kartą płatniczą, zrobić tradycyjny przelew bankowy ale też użyć specjalnych elektronicznych portfeli albo bramek płatności. Jednym z takich nowoczesnych sposobów płatności jest konto PayPal.

Co to jest PayPal?

PayPal został wymyślony przez Elona Muska, tak, tego samego, który obecnie znany jest przede wszystkim z produkcji elektrycznych samochodów marki Tesla. PayPal w zamyśle miał być systemem, który umożliwia szybkie płatności między telefonami komórkowymi. System zaczął się rozwijać tak szybko, że na rynku zaczęła wyrastać mu konkurencja. Dziś PayPal jest rodzajem wirtualnej portmonetki, to wirtualny portfel, który pozwala na szybkie płatności w internecie.

Jak działa PayPal?

System działania PayPal jest prosty. To normalny wirtualny portfel, dzięki któremu możemy płacić za zakupy. Zanim jednak dokonamy transakcji, musimy doładować konto środkami w odpowiedniej wysokości. Płacąc za zakupy w sieci nie musimy podawać żadnych danych. A to szczególnie ważne jeśli zwracasz szczególną uwagę na bezpieczeństwo transakcji w internecie.

Jak doładować konto PayPal?

Zanim skorzystamy z płatności poprzez PayPal musimy doładować konto. Można to zrobić na kilka sposobów. Pierwszym jest podpięcie karty kredytowej albo debetowej do konta. Wtedy przy dokonywaniu transakcji środki zostaną pobrane z karty ale żadne nasze dane nie zostaną przekazane drugiej stronie. Oczywiście konto paypal można też doładować wykorzystując tradycyjny przelew bankowy. W tym przypadku warto jednak pamiętać o tym, że realizacja takiego doładowania może zająć w skrajnej sytuacji nam nawet kilka dni. Konto PayPal można też doładować błyskawicznym przelewem.

Co trzeba zrobić żeby zapłacić PayPalem

Po założeniu konta Paypal i zasileniu go dodatkowymi środkami albo podpięciu karty płatniczej, w sklepie internetowym wybieramy płatność PayPal. Zostaniemy przekierowani do naszej wirtualnej portmonetki. Po podaniu danych do konta i zatwierdzeniu transakcji, płatność zostanie zrealizowana.

Cykliczne opłaty PayPal

PayPal pozwala na cykliczne płatności. Chodzi tu np. o opłacanie subskrypcji audiobooków czy prenumerat albo też innych abonamentów. Wystarczy ustawić odpowiednią opcję w systemie. Podobnie można też wykorzystać PayPal to płacenia np. za gry online z platform dla graczy.

PayPal nie jest wyłącznie systemem do płatności ale też pozwala na odbieranie środków. PayPal jest więc dobrym pomysłem na to żeby np. rozliczać się między bliskimi osobami.

Czy warto skorzystać z PayPal?

W przypadku transakcji internetowych bardzo ważne jest bezpieczeństwo, a PayPal powoduje, że nie musimy dzielić się wrażliwymi informacjami. Mało tego. Płatność PayPal pozwala nam skutecznie odzyskać pieniądze gdy transakcja internetowa nie dojdzie do skutku. I jeszcze jedno. Płatności PayPalem można realizować w wielu walutach.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!