Jak nie dać się oszukać na… cukier?

Niech sytuacja, która przydarzyła się mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego (podkarpackie), będzie przykładem… jak nie robić interesów na tony cukru. Stracił on kilka tysięcy złotych, po tym, jak znalazł w Internecie ogłoszenie z bardzo korzystną ofertą sprzedaży cukru.

Jak nie dać się oszukać na… cukier?
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 19 października 2022

- W ubiegłym tygodniu do kolbuszowskiej jednostki zgłosił się mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który złożył zawiadomienie o oszustwie podczas zakupu cukru. Mężczyzna powiadomił, że znalazł na popularnym portalu ogłoszeniowym w Internecie ogłoszenie o sprzedaży cukru — przekazuje Komenda Powiatowa w Kolbuszowej. 

Oszustwo “na cukier”

Skuszony niską ceną towaru nawiązał kontakt ze sprzedawcą i złożył zamówienie na kilka ton. Otrzymał e-mailem dokumenty potwierdzające, że cukier zakupił w hurtowni spożywczej. W zasadzie nie miał powodów, by mieć wątpliwości co do zakupów, a przynajmniej tak mu się zdawało.

Okradał pracodawcę, teraz grozi mu nawet pięć lat więzieniaOkradał pracodawcę, teraz grozi mu nawet pięć lat więzieniaMartyna Kowalska

- Pieniądze przelał na wskazane w e-mailu konto. Kiedy towar nie dojechał, a pokrzywdzony nie mógł dodzwonić się do sprzedawcy, poszukał w Internecie informacji na temat hurtowni. Zadzwonił na podany na oficjalnej stronie firmy numer telefonu, gdzie uzyskał informację, że ktoś podszywa się pod tę firmę i w ten sposób oszukuje innych ludzi. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego stracił w ten sposób kilka tysięcy złotych — informuje kolbuszowska KPP.

Policja ostrzega

W tej sprawie prowadzone jest postępowanie, policja jednocześnie przypomina, że oferowanie artykułów w bardzo niskich cenach jest jedną z metod bardzo często stosowanych przez oszustów internetowych. 

Pamiętajmy, aby w tego typu sytuacjach zachować szczególną czujność i ostrożność.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!