Okradał pracodawcę, teraz grozi mu nawet pięć lat więzienia

Policjanci z Radziejowa (Kujawsko-Pomorskie) zatrzymali młodego mężczyznę, który okradał swojego pracodawcę z części samochodowych. Swoim działaniem naraził swojego szefa na kilkutysięczne straty.

Okradał pracodawcę, teraz grozi mu nawet pięć lat więzienia
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 14 października 2022

Kradzieże używanych części samochodowych

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie w województwie kujawsko-pomorskim. To właśnie do nich, wpłynęła informacja o serii kradzieży części samochodowych z firmy, która zajmowała się handlem nimi na terenie powiatu. Informacje potwierdził właściciel, który oszacował swoje straty na prawie cztery tysiące złotych. 

Młody pracownik zamieszany w kradzieże

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą, dość szybko ustalili, że sprawcą może być 22-letni mężczyzna, który był zatrudniony w okradzionym zakładzie. Udało się zebrać dowody, z których wynika, że młody pracownik na przełomie września i października 2022 roku ukradł z miejsca pracy kilka wtrysków paliwowych. Przywłaszczony sprzęt następnie sprzedawał innym osobom. Zebrany materiał pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzut kradzieży. 

Co to jest kradzież zuchwała? Jaka kara?Co to jest kradzież zuchwała? Jaka kara?Mikołaj Frączak


Jaka kara za kradzież w miejscu pracy?

Policjanci z Radziejowa poinformowali, że 22-letni mieszkaniec powiatu radziejowskiego przyznał się do winy. O jego przyszłości zdecyduje sąd. W tym przypadku kodeks karny przewiduje za taki rodzaj przestępstwa od trzech miesięcy do nawet pięciu lat za kratami. 

Niestety kradzieże w miejscu pracy to problem wielu pracodawców. Najłatwiej jest ustalić sprawców częstych i powtarzających się aktów kradzieży. Pomocny bywa także monitoring zakładu pracy oraz zasada ograniczonego zaufania. Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!