Ukrywał się przed policją pod łóżkiem. Myślał, że go nie znajdzie

Kreatywność tych, którzy za wszelką cenę chcą uniknąć odpowiedzialności za przestępstwa, może zadziwić. Chowanie się za zasłonami, w szafach czy pod łóżkami to nadal popularne sposoby “ucieczki” przed funkcjonariuszami.

Ukrywał się przed policją pod łóżkiem. Myślał, że go nie znajdzie
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 19 października 2022

- Osoby, na których ciążą kary za popełnione przestępstwa bywają bardzo zdeterminowane, by uniknąć odpowiedzialności i nie wpaść w ręce organów ścigania. Niekiedy podają fałszywe dane podczas legitymowania, by ukryć prawdziwą tożsamość. Zazwyczaj jednak szukają "bezpiecznej" kryjówki - przekazuje kom. Paulina Onyszko z Komendy Stołecznej Policji.

I taką strategię obrał 30-letni mieszkaniec Pragi Północ, którego poszukiwała Prokuratura Rejonowa w Łańcucie (podkarpackie). 

Policjanci nie uwierzyli 

- Dzielnicowi z Pragi Północ realizując postanowienie Prokuratury Rejonowej w Łańcucie postanowili skontrolować mieszkanie przy ulicy Małej, gdzie miał przebywać 30-latek, na którym ciążyła odpowiedzialność za przestępstwa internetowe — informuje funkcjonariuszka, dodając, że policjanci wiedzieli, że muszą zachować czujność, gdyż mężczyzna może próbować ucieczki.

Jaka kara za oszustwo „na wnuczka”?Jaka kara za oszustwo „na wnuczka”?Martyna Kowalska

O 7.30 zjawili się pod mieszkaniem, w którym, według ich ustaleń, mógł przebywać 30-latek. 

- Drzwi otworzył im ojciec mężczyzny. Wyjaśnił, że syna nie ma w lokalu i nie wie, gdzie obecnie może przebywać. Ta informacja jednak nie przekonała dzielnicowych. Postanowili skontrolować mieszkanie. Bardzo szybko udowodnili, że mężczyzna nie był z nimi szczery. W jednym z pokoi znaleźli ukrywającego się pod łóżkiem 30-latka. Gdy potwierdzili jego tożsamość, zatrzymali go - przekazuje kom. Paulina Onyszko.

Na komendzie policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej i Korupcji przedstawili mu dwa zarzuty karne dotyczące internetowych oszustw sprzedażowych w popularnym serwisie ogłoszeniowym.

Po raz kolejny okazało się, że przestępcy (choćby ukryli się nawet od łóżkiem) prędzej czy później odpowiedzą za swoje czyny.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!