Jak oglądać mundial w 4K w Polsce?

Z okazji zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katar 2022, Telewizja Polska uruchamia ponownie kanał TVP 4K – poinformował nadawca w komunikacie. Według zapewnień, wszystkie mecze mundialu, w tym także spotkania biało-czerwonych będzie można oglądać w rozdzielczości Ultra HD (4K/UHD). 

Jak oglądać mundial w 4K w Polsce?
  • Anna Malinowska
  • /
  • 18 listopada 2022

Kiedy TVP 4K rozpocznie nadawanie?

Zgodnie z komunikatem nadawcy, kanał TVP 4K rozpocznie nadawanie w niedzielę 20 listopada o 15:00. Rozpocznie się wówczas ceremonia otwarcia mundialu oraz mecz otwarcia Katar – Ekwador.

Jak odbierać TVP 4K?

Program TVP 4K będzie dostępny w naziemnym multipleksie testowym Telewizji Polskiej nadającym w standardzie DVB-T2/HEVC. Sygnał testowy kanału wysokiej rozdzielczości pojawił się już 18 listopada. Chodzi o to, by widzowie mogli wcześniej odpowiednio dostroić swoje odbiorniki i zainstalować kanał na liście. 

Program będzie dostępny na pozycji 36. Nadawanie 4K wymaga wykorzystania dużej „objętości” multipleksu, dlatego z multipleksu testowego wyłączone zostaną następujące kanały: TVP1, TVP2, TVP Info. Z kolei programy TVP World, TVP Dokument, TVP Polonia, TVP Nauka oraz TVP Rozrywka, będą nadal dostępne w tym miejscu w jakości HD. 

TVP 4K w sieciach kablowych i przez satelitę

TVP informuje, że kanał w jakości 4K będzie dystrybuowany również za pośrednictwem kilkudziesięciu operatorów kablowych oraz satelitarnych. W tym gronie znaleźli się następujący usługodawcy: Canal+, GrupVectra (Vectra, Multimedia Polska, SGT, Evio, Elsat), Orange, Toya, Inea, T-Mobile, Avios, Promax, JMDI, Telpol, Telewizja Kablowa Chopin i innych.

Przypomnijmy, po raz ostatni kanał TVP 4K nadawany był w czasie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO2020, które odbywały się w czerwcu oraz lipcu 2021 roku. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!