Co widzi system perymetryczny na granicy z Białorusią? (WIDEO)

25 listopada 2022 roku na polsko-białoruskiej granicy uruchomiono 16-kilometrowy odcinek systemu elektronicznego. Łącznie strzeże on polskiego terytorium na odcinku 37 kilometrów. Co „widzi” system perymetryczny? Straż Graniczna udostępniła właśnie wideo.

Co widzi system perymetryczny na granicy z Białorusią? (WIDEO)
  • Michał Górecki
  • /
  • 28 listopada 2022

Elektroniczna ochrona granicy

Choć na razie mówimy o 37 kilometrach chronionych przez najnowszą technologię, docelowo ma być to przeszło 200 km. Jak informuje Straż Graniczna, pierwszy odcinek tzw. bariery elektronicznej, czy jak kto woli „systemu perymetrycznego” działa na długości 21 kilometrów na terenie, za który odpowiada Placówka SG w Kuźnicy. Tylko tam bez przerwy pracuje przeszło 300 kamer. Są one zarówno dzienno-nocne, jak również termowizyjne. Obraz z nich trafia do Centrum Nadzoru zlokalizowanego w Białymstoku. 

Nowy odcinek elektronicznej bariery

Teraz uruchomiono kolejny, 16-kilometrowy odcinek, który wspomaga pracę pograniczników z Placówek Straży Granicznej w Szudziałowie oraz Krynkach. Tam z kolei zainstalowano 250 nowoczesnych i bardzo dokładnych kamer. 

Jak długa będzie bariera elektroniczna na polsko-białoruskiej granicy?

Jak wynika z zapowiedzi władz, oraz ostatniego komunikatu Straży Granicznej, docelowo elektroniczna bariera będzie rozciągnięta na długości około 206 kilometrów. Cały system wspierający pracę mundurowych ma składać się z około 3.000 kamer dzienno-nocnych oraz termowizyjnych. Konieczna będzie też budowa systemu, który połączy około 400 kilometrów kabli detekcyjnych oraz 11 kontenerów teletechnicznych

Co „widzi” system perymetryczny?

Straż Graniczna opublikowała w sieci wideo, które doskonale pokazuje możliwości działania nowoczesnego systemu perymetrycznego, strzegącego polskiej granicy wschodniej. Zachęcamy do obejrzenia. Materiał poniżej.

ZDJĘCIE POWYŻEJ: ZRZUT EKRANU Z FILMU

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!