Konkurs na Polski Produkt Przyszłości

Jeszcze tylko kilka dni pozostało chętnym firmom do zgłoszenia się do konkursu „Polski Produkt Przyszłości” – przypomina Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Co zrobić by ze swoimi produktami znaleźć się w elitarnym gronie? Podpowiadamy.

Konkurs na Polski Produkt Przyszłości
  • Michał Górecki
  • /
  • 25 listopada 2022

Polski Produkt Przyszłości

Polski Produkt Przyszłości to jeden z najstarszych konkursów promujących polską myśl techniczną oraz prace naukowców. Organizatorami 25. już edycji są Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Do konkursu można zgłaszać produkty oraz technologie z różnych dziedzin. Mowa o rozwiązaniach ułatwiających życie, automatyzujących procesy produkcji oraz wspomagające dbanie o zdrowie oraz środowisko naturalne. 

Dla kogo konkurs Polski Produkt Przyszłości

Jak wyjaśnia resort rozwoju „konkurs prowadzony jest też z myślą o projektach, które osiągnęły już pewien stopień zaawansowania, tj. powinny być doprowadzone co najmniej do etapu prac wdrożeniowych (wymagany poziom gotowości technologicznej co najmniej 6 TRL) albo wdrożone do produkcji nie dłużej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku konkursowego”. Oznacza to, że do konkursu nie można zgłaszać pomysłów, które pozostają na razie wizją lub projektem na desce kreślarskiej. 

Kto może wziąć udział w konkursie?

Aplikacje, indywidualne lub wspólne mogą zgłaszać – uczelnie, instytuty naukowe i badawcze oraz firmy. Chodzi o podmioty działające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i które dysponują autorskimi prawami majątkowymi do zgłaszanych rozwiązań – wynika z regulaminu konkursu. 

Kategorie w konkursie „Polski Produkt Przyszłości”

Organizatorzy konkursu przewidują rywalizację w trzech odrębnych kategoriach: 

  • Produkt przyszłości instytucji szkolnictwa wyższego i nauki.

  • Produkt przyszłości przedsiębiorcy.

  • Wspólny produkt przyszłości instytucji szkolnictwa wyższego i nauki oraz przedsiębiorcy.

Jury konkursu Polski Produkt Przyszłości

Projekty przesłane w ramach konkursu będą podlegały ocenie, której dokona zespół ekspertów branżowych. Będą oceniali oni m.in. poziom innowacyjności, przydatność cech lub funkcjonalności produktu dla jego użytkowników końcowych. Ważny będzie także potencjał rynkowy oraz jego wpływ na środowisko. 

UOKiK ostrzega przed Black Friday. Uważaj na te sztuczki!UOKiK ostrzega przed Black Friday. Uważaj na te sztuczki!Michał Górecki

Nagrody w konkursie Polski Produkt Przyszłości 

W każdej z wymienionych wyżej kategorii przyznane zostaną nagrody główne w wysokości 100 tys. zł. To jednak nie wszystko, bowiem regulamin przewiduje maksymalnie cztery wyróżnienia po 25 tys. zł.

Zgłoszenia przyjmowane są do 1 grudnia 2022 r. (w ostatnim dniu naboru do godz. 16.00) na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Udział w konkursie jest bezpłatny. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!