Jak sprawdzić czy prawo jazdy jest do odbioru?

Świeżo upieczeni kierowcy często nie mogą się doczekać momentu, kiedy będą mogli odebrać dokument prawa jazdy i z niego skorzystać. Czas oczekiwania na prawo jazdy trwa zazwyczaj od siedmiu dni do nawet kilku tygodni. Czasem zdarza się, że dokument jest gotowy do odbioru wcześniej. Jak można sprawdzić czy prawo jazdy jest do odbioru? 

Jak sprawdzić czy prawo jazdy jest do odbioru?
  • Anna Pakaszewska-Cetera
  • /
  • 8 stycznia 2024

Gdzie można sprawdzić, czy prawo jazdy jest gotowe do odbioru? 

Status wniosku o wydanie prawa jazdy można na bieżąco sprawdzać za pośrednictwem strony internetowej info-car.pl, należącej do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. Portal ten jest jedynym w Polsce podmiotem odpowiedzialnym za generowanie najważniejszych dokumentów, w tym prawa jazdy.

Jak sprawdzić prawo jazdy pracownika?Jak sprawdzić prawo jazdy pracownika?Jakub Stasak

Serwis info-car.pl, oprócz ustalenia statusu prawa jazdy, pozwala również na zapisanie się na egzamin na prawo jazdy, sprawdzanie dostępności terminów egzaminu na prawo jazdy oraz uiszczenie opłaty za wydanie dokumentu. 

Jak można sprawdzić status prawa jazdy przez internet?

Chcąc sprawdzić, czy prawo jazdy jest gotowe do odbioru, należy wejść na stronę info-car.pl i wybrać zakładkę “Usługi”, potem “Prawo Jazdy”, a na koniec wybrać opcję “Sprawdź, czy twoje prawo jazdy jest gotowe”. Następnie z rozwijanej listy trzeba wybrać odpowiedni typ danych, po których chcemy wyszukać nasze prawo jazdy — będzie to numer PESEL, data urodzenia lub numer PKK. Należy podać odpowiednią informację, a następnie wpisać swoje imię i nazwisko. Podając swoje dane w systemie online, warto upewnić się, czy strona jest bezpieczna i chroni prywatność użytkowników. Wiarygodne serwisy, takie jak info-car.pl, dbają o bezpieczeństwo danych i korzystają z zaawansowanych technologii ochrony. Po przetworzeniu danych, system wyświetli aktualny status prawa jazdy. Może być to informacja o tym, że dokument jest w trakcie przygotowania, jest gotowy do odbioru lub też, w rzadszych przypadkach, że wystąpiły jakieś komplikacje. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!