Jak wypowiedzieć umowę zlecenie?
Umowa zlecenie jest często alternatywą wobec umowy o pracę. Wszystko dlatego, że jest dużo bardziej korzystna. Sprawdź, w jaki sposób można taką umowę wypowiedzieć?

- Michał Górecki
- /
- 24 marca 2019
Popularność umowy zlecenia spowodowana jest jej elastycznością. Wszystko dlatego, że w przypadku takiej umowy nie zawsze trzeba płacić składki ZUS. Możliwe jest też ustalenie elastycznego czasu pracy.
Czytaj więcej:
Jak otrzymać zniżkę na abonament RTV?
Jak zrezygnować z wycieczki kupionej w biurze podróży
Potwierdzenie umowy zawartej przez telefon
Umowa zlecenie jest umową cywilnoprawną. Może ją wypowiedzieć zarówno zleceniobiorca, jak i zleceniodawca. W przypadku wypowiedzenia takiej umowy, trzeba być świadomym konsekwencji. W sytuacji wypowiedzenia umowy zlecenia przez zleceniodawcę bez ważnego powodu, można zobowiązać go, by zwrócił wydatki, które zostały poniesione przez zleceniobiorcę do tej pory. Zawsze druga strona może żądać odszkodowania, jeśli poniosła szkodę z takiego powodu
Umowa zlecenie a okres wypowiedzenia
Umowa zlecenie może być wypowiedziana tylko w przypadku ważnych powodów. Inny sposób wypowiedzenia możliwy jest wyłącznie w przypadku ustalenia okresu wypowiedzenia w umowie.
Wypowiedzenie umowy zlecenia
Żeby umowa zlecenia mogła być skutecznie wypowiedziana, trzeba zrobić wszystko, by druga strona mogła się z takim wypowiedzeniem zapoznać.
Wypowiedzenie umowy zlecenia nie wymaga zastosowania szczególnego wzoru. Ważne jednak by wyraźnie oznaczyć strony. Podstawa to imię, nazwisko, adres lub siedziba, jeśli stroną jest firma. Koniecznie trzeba też będzie oznaczyć rodzaj umowy jaką wypowiadamy. Koniecznie będzie oczywiście to by podpisać takie wypowiedzenie.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z
informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci
się
artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej
masz
szybkie linki do udostępnień.