Jak wziąć udział w loterii dla zaszczepionych?

Samochody, hulajnogi i pieniądze znalazły się w puli nagród loterii Narodowego Programu Szczepień. Jak wziąć udział w loterii dla zaszczepionych? Kiedy i w jaki sposób można się zarejestrować? Ile kosztuje nas szczepionkowa loteria?

Jak wziąć udział w loterii dla zaszczepionych?
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 1 lipca 2021

Od kiedy loteria dla zaszczepionych?

Loteria Narodowego Programu Szczepień rusza 1 lipca 2021 roku. To rządowy pomysł na zwiększenie zainteresowania szczepieniami przeciw COVID-19. Może w niej wziąć udział każda pełnoletnia osoba, która posiada status w pełni zaszczepionej. Organizatorem loterii jest Totalizator Sportowy. Akcja odbywa się przy wsparciu państwowych spółek. 

Podobne akcje zapowiadane były także przez rządy innych krajów. To dość kosztowne przedsięwzięcie, bowiem budżet loterii obliczany jest na aż… 140 mln złotych.

Jak zarejestrować się do loterii?

Zgodnie z regulaminem rejestracja do loterii trwa od 1 lipca do 30 września 2021 roku. Udział w losowaniach można zgłosić poprzez Internetowe Konto Pacjenta oraz infolinię NPS 989. 

Dobrze jest sprawdzić, czy na Internetowym Koncie Pacjenta wpisany jest prawidłowy numer telefonu komórkowego. To właśnie na wskazany numer zostanie przesłane powiadomienie SMS, jeśli wygramy jakąś nagrodę. W przypadku nagród pieniężnych, osoby wylosowane otrzymają wiadomość SMS od banku PKO BP. Będzie ona zawierała kod, który umożliwi wypłatę wygranej z bankomatu. 

Ile pieniędzy dla apteki za jedno szczepienie przeciw covid-19?Ile pieniędzy dla apteki za jedno szczepienie przeciw covid-19?Monika Świetlińska

Jakie nagrody w loterii dla zaszczepionych?

Osoba zaszczepiona, która zgłosi się do loterii, otrzymuje cztery szanse na wygraną. Regulamin przewiduje jedną nagrodę natychmiastową, jedną tygodniową, jedną miesięczną, a także jedną finałową.

Loteria dla zaszczepionych – nagrody natychmiastowe

Co pięćsetna osoba uprawniona do udziału w loterii otrzymuje nagrodę w wysokości 200 zł. Co dwutysięczna natomiast 500 zł. Pula nagród natychmiastowych wynosi 14 mln złotych.

Loteria dla zaszczepionych – nagrody tygodniowe

Na środy zaplanowano losowanie nagród tygodniowych. Są to: 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. złotych oraz 720 markowych hulajnóg elektrycznych.

Loteria dla zaszczepionych – nagrody miesięczne

W przypadku trzech losowań miesięcznych, przewidzianych w trakcie trwania loterii przewidziano sześć nagród pieniężnych po 100 tysięcy złotych oraz sześć nagród rzeczowych w postaci samochodu osobowego Toyota Corolla. 

Loteria dla zaszczepionych – nagrody finałowe

Na 6 października 2021 zaplanowano finał loterii Narodowego Programu Szczepień, w którym będzie można wygrać dwie nagrody pieniężne w wysokości jednego miliona złotych, oraz dwa samochody osobowe Toyota C-HR. 

Jak poinformowano na stronach rządowych W przypadku losowań (tygodniowych, miesięcznych, finałowego) wyłonienie laureatów odbywa się za pomocą certyfikowanego urządzenia losującego. Zwycięzcy nagród zostaną poinformowani o wygranej w przeciągu 2 dni roboczych od dnia losowania”.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!