Jak zaoszczędzić na zakupach odzieżowych? Poradnik
Zakupy odzieżowe to spory wydatek w rocznym budżecie rodziny. Jak zaoszczędzić na kupowaniu ubrań? Oto kilka rad.

- Iga Gradzka
- /
- 11 września 2020
Sprzedawaj to, czego nie nosisz
Jeśli czegoś nie nosisz, sprzedaj to, na przykład na portalu z ogłoszeniami lokalnymi. Nieużywane ubrania możesz także oddać do sklepu charytatywnego – mogą przydać się komuś innemu. Raz w roku porządkuj swoją szafę.
Kupuj w sklepach z używanymi rzeczami
Sklepy z odzieżą używaną sprzedają delikatnie używaną odzież z dużym rabatem. Wiele sklepów prowadzi również regularne wyprzedaże lub cotygodniowe promocje. Wśród tony ubrań znaleźć można prawdziwe perełki, niektóre z metkami.
Znajdź kupony online
Skorzystaj z sezonowych promocji. Wiele ubrań i butów możesz kupić na zapas na przyszły rok. Staraj się nie kupować ubrań w ich regularnych cenach.
Sprawdź metkę przed zakupem
Przeczytaj etykietę ubrania przed zakupem. Jeśli kupisz jedwabną spódnicę tylko do czyszczenia chemicznego, będziesz za nią płacić za każdym razem, gdy pojedziesz do pralni. Trzymaj się rzeczy, które można prać w pralce i oszczędzaj.
Dbaj o swoje ubrania
Pamiętaj, że „do prania w pralce” nie oznacza „niezniszczalności”. Pierz ubrania w delikatnym cyklu w chłodnej wodzie, a nawet susz je na sznurku – w ten sposób wytrzymają najdłużej. Delikatne rzeczy lub ubrania, które mogą się skurczyć, należy prać ręcznie. Dbaj o swoje ubrania, a będziesz z nich korzystać przez lata.
Zmień przeznaczenie starych ubrań
Zamień coś, czego już nie nosisz, w coś innego. Odetnij nogawki ze starych dżinsów i zmień je w szorty.
Nie kupuj czegoś, ponieważ jest na wyprzedaży
Nie kupuj ubrań, chyba że naprawdę ich potrzebujesz – nawet jeśli są na wyprzedaży. 30 procent zniżki nie jest dobrą okazją, jeśli nie nosisz czegoś przez 99 procent czasu.
Kupuj podstawowe produkty marek generycznych
Twoje podstawy nie potrzebują etykiety projektanta. Kupuj t-shirty, podkoszulki i stroje domowe w tańszych sklepach. Proste kroje i jednolite kolory nie wymagają wysokiej klasy projektanta.
Zrezygnuj z drogich ubrań do ćwiczeń
To samo dotyczy ubrań do ćwiczeń. Trening będzie taki sam, niezależnie od tego, czy nosisz fantazyjny strój do jogi, czy stary t-shirt i spodnie dresowe.
Zachowaj ostrożność w centrach handlowych
Centra wyprzedażowe mają okazje. Mają też oszustwa. Przeczytaj drobny druk, a zobaczysz, że podany jest rabat od ceny sugerowanej, a nie faktyczna cena detaliczna. To bardziej chwyt marketingowy niż umowa. Wydawanie pieniędzy nie jest oszczędzaniem na zakupach odzieżowych. W centrach outletowych kupuj tylko to, co naprawdę jest ci potrzebne.
Zamień się z przyjaciółmi
Umawiaj się z rodziną i znajomymi na wymienianie się odzieżą. Okazać się może, że masz za dużo swetrów, które przydadzą się komuś innemu. W zamian zyskasz jakąś perełkę – całkiem za darmo.
Trzymaj się prostych ubrań
Modne ubrania są droższe i mają krótszy okres przydatności do spożycia. Trzymaj się klasycznych stylów i podstawowych elementów, które zawsze są modne – dżinsy, koszulki polo, t-shirty i proste spódnice.
Pożycz to, czego potrzebujesz tylko raz
Jeśli potrzebujesz coś założyć tylko raz, pożycz to od znajomego lub członka rodziny. Zaoszczędzisz 100 procent i nie będziesz mieć bezużytecznej sukienki lub garnituru, który zajmowałby miejsce w twojej szafie.
Nie oszczędzaj na kostiumach kąpielowych
Jeśli chodzi o zakup kostiumów kąpielowych, tanie podróbki się nie opłacają. Dobrze zaprojektowany strój kąpielowy będzie kosztował z góry więcej, ale może przetrwać lata.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z
informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci
się
artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej
masz
szybkie linki do udostępnień.