Jak zwiększyć efektywność kampanii reklamowej z wykorzystaniem gadżetów reklamowych z logo?

Ustawienie profesjonalnej kampanii reklamowej wymaga zastosowania gadżetów promocyjnych, a także wielu innych technik niezbędnych do przyciągnięcia grupy docelowej. W jaki sposób zwiększyć efektywność strategii marketingowej z wykorzystaniem gadżetów reklamowych z logo? Czy to w ogóle dobry pomysł i o jakie wyniki chodzi? Poniżej znajdziesz wiele ciekawych i przede wszystkim praktycznych wskazówek dla właścicieli działalności gospodarczych zastanawiających się nad dokonaniem takiej inwestycji.

Jak zwiększyć efektywność kampanii reklamowej z wykorzystaniem gadżetów reklamowych z logo?
 • Rafał Stępniewski
 • /
 • 8 lutego 2023

Jakie cele warto wyznaczyć w kampanii reklamowej?

 • przyciągnięcie uwagi grupy docelowej

Jeden z najważniejszych celów to przyciągnięcie uwagi docelowej i nie jest żadną tajemnicą, że wielu potencjalnych klientów, obserwatorów przychodzi na eventy organizowane przez przedsiębiorstwa tylko ze względu na rozdawane gadżety reklamowe z logo. Z drugiej strony największa sztuka wynika z połączenia przyjemnego z pożytecznym.

 • zebranie realnych kontaktów, niekoniecznie bezpośredniej sprzedaży

Firma, która inwestuje w gadżety reklamowe z logo nie chce oczywiście rozdawać ich tylko bezpłatnie, ale z pewnym celem, który przełoży się na wyniki ekonomiczne. Jedna z ważniejszych praktyk to zbieranie danych, chociażby adresu e-mail w zamian za przekazanie gadżetu reklamowego, chociażby kubka z czytelnym logo przedsiębiorstwa. Dzięki temu przedsiębiorstwo zyskuje kontakt do prowadzenia kampanii e-mail marketingowej. A takie kampanie bazują na wysokiej konwersji, często przyciągają sprzedaż w masowej skali pod warunkiem prezentacji jakościowego produktu, bądź usługi.

 • Monitorowanie statystyk konwersji

Przekazanie każdego gadżetu reklamowego warto monitorować pod kątem skuteczności powrotu klienta. Aktualnie możesz to zrobić przez specjalistyczne oprogramowanie zliczające wejścia, a dalej obliczające konwersję. Gadżety reklamowe z logo stanowią przy okazji bezpłatną reklamę przedsiębiorstwa w dłuższym terminie pod warunkiem przekazania wartościowego upominku, faktycznie użytkowanego przez konsumenta na co dzień. Kubek, długopis metalowy o zwiększonej wytrzymałości, torba bawełniana na zakupy to tylko niektóre z najlepszych przykładów uzasadniających tworzenie zaawansowanej kampanii promocyjnej.

Dlaczego gadżety reklamowe z logo sprawdzają się w kampaniach reklamowych?

 • pobudzają zasadę wzajemności, podświadomie, więc klient chce się odwdzięczyć,
 • stanowią przekaźnik idei marki i to w formacie długoterminowym,
 • im bardziej jakościowe, tym bardziej kojarzą się z jakością produktów, usług marki,
 • budują pozytywny wizerunek,
 • dają okazję do nawiązania dialogu z konsumentem i do pozyskania danych, chociażby telefonu, adresu e-mail.

Dlaczego gadżety to niewielka inwestycja, która poprawia efektywność kampanii reklamowej?

Gadżety reklamowe z logo poprawiają wyraźnie skuteczność kampanii reklamowej i charakteryzują się unikalnym schematem nawiązywania relacji z grupą docelową. Wszystkie firmy powinny w pewnym stopniu wykorzystać upominki promocyjne, ale bez zapominania o analizie konwersji.

 Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.opengift.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!