Netflix: Kolejna akcja hakerów. W nic nie klikaj!

Nasi Czytelnicy przesyłają nam informacje o kolejnej próbie wyłudzania danych przez oszustów podszywających się pod popularną platformę streamingową Netflix.  Jeśli na Twojej skrzynce również znajduje się taki mail jak poniżej, najlepiej prześlij go do Netflixa. Ten przeanalizuje tę próbę phishingową i poczyni kroki, by się nie powtórzyła.

Netflix: Kolejna akcja hakerów. W nic nie klikaj!
 • Monika Świetlińska
 • /
 • 6 lutego 2023

To nie pierwszy (i nie ostatni) raz

Z Netfixa korzysta obecnie niemal milion Polaków. To łasy kąsek dla oszustów, którzy po raz kolejny próbują wycelować do osób, które potencjalnie korzystają z tej platformy streamingowej. Kiedy trafią w tę, która faktycznie korzysta z Netflixa, krok ich dzieli od zdobycia jej danych i jej pieniędzy.

W ostatni weekend (4-5 lutego 2023) wielu użytkowników internetu otrzymało wiadomości rzekomo od Netflixa. W treści czytamy, że "Witam,Mamy pewne problemy z Twoimi aktualnymi danymi rozliczeniowymi. Spróbujemy ponownie, ale w międzyczasie możesz chcieć zaktualizować swoje dane dotyczące płatności."

Uważaj! Oszuści podszywają się pod Allegro i NetflixaUważaj! Oszuści podszywają się pod Allegro i NetflixaMichał Górecki

Oszuści przesyłają fałszywe e-maile, w których twierdzą, że wystąpił problem z płatnością. W e-mailu znajduje się pole do kliknięcia "Zaktualizuj konto teraz". Kliknięcie w takie pole to jak otwarcie drzwi do Twojego urządzenia hakerowi.

Jeśli użytkownik ulegnie oszustom i poda swoje dane, hakerzy będą mieć dostęp do jego konta Netflix i innych prywatnych informacji, takich jak dane bankowe i inne wrażliwe informacje.

Jak się chronić?

Aby chronić się przed tymi oszustwami, należy pamiętać o kilku ważnych wskazówkach:

    • Nigdy nie klikaj linków i pól typu "Kliknij tu" w e-mailach od nieznanych nadawców lub e-mailach, które wyglądają jakby pochodziły z Netflix.
    • Zawsze wchodź na stronę Netflix bezpośrednio z przeglądarki, zamiast klikania linków w e-mailach.
    • Zawsze upewnij się, że adres URL jest poprawny i że strona jest bezpieczna (ma "https" przed adresem). W tym przypadku mail to: [email protected] (nie ma nic wspólnego z Netflixem)
    • Używaj silnego i unikalnego hasła do swojego konta Netflix i zmieniaj je regularnie. To samo rób ze swoją pocztą mailową.

    Co sugeruje Netflix?

    Zachowaj ostrożność, gdy otrzymasz e‑mail lub SMS z prośbą o podanie danych osobowych:

    To już koniec bezpłatnego Netflixa. Serwis walczy<br>z nielegalnymi handlarzamiTo już koniec bezpłatnego Netflixa. Serwis walczyz nielegalnymi handlarzamiMichał Górecki

            • Jeśli masz wątpliwości, nie klikaj linku. Zamiast tego po prostu wejdź na stronę danej firmy.
            • Nigdy nie przekazuj drogą e‑mailową danych osobowych ani finansowych.
            • Zainstaluj oprogramowanie antywirusowe, aby chronić swoje urządzenia  dane osobowe.
             • Zmień hasło do serwisu Netflix na nowe, silne i nieużywane na innych stronach.
             • Zmień hasło do stron, na których używasz tego samego adresu e‑mail i hasła.
             • Jeśli podałeś jakiekolwiek informacje dotyczące płatności, skontaktuj się ze swoją instytucją finansową, ponieważ mogły one zostać przechwycone.
             • Przekaż wiadomość na adres [email protected] i wykonaj wymienione wyżej czynności.

              Hakerzy coraz częściej podszywają się pod popularne platformy, takie jak Netflix, aby uzyskać dostęp do prywatnych informacji i danych użytkowników. Dlatego ważne jest, aby być ostrożnym i chronić swoje dane.

              Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
              Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

              Security Magazine

              Czy ten artykuł był przydatny?

              Newsletter

              Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!