Jakie są zalety strony internetowej z gotowych szablonów?

Stworzenie strony WWW przez profesjonalistę wymaga czasu i sporego budżetu. Znacznie tańszą i szybszą alternatywą jest stworzenie witryny w oparciu o gotowy szablon dostarczany wraz z kreatorem WWW. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto skorzystać z tego narzędzia.

Jakie są zalety strony internetowej z gotowych szablonów?
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 15 września 2022

Niska cena — ważny argument dla każdego startupu

Każde nowe przedsięwzięcie obarczone jest ryzykiem niepowodzenia. Jeśli tworzysz własną markę, właśnie otwierasz nową działalność albo po prostu chcesz spróbować swoich sił jako bloger, potrzebujesz własnej strony internetowej. Profesjonalne witryny WWW, tworzone na indywidualne zamówienie, mogą sporo kosztować, a Ty nie masz przecież pewności, że twój pomysł „wypali” i przyniesie wymierne korzyści.

Co zrobić w takiej sytuacji? Zamiast zlecać wykonanie witryny, zastanów się, czy nie lepiej postawić na dobry kreator stron WWW i w ten sposób szybko oraz tanio zbudować własne miejsce w sieci. W ten sposób, angażując jedynie nieco własnego czasu, możesz mieć pełnowartościową stronę nawet przy bardzo skromnym budżecie.

Wysoka jakość techniczna stron na gotowych szablonach

Kreatory stron WWW mają już dość długą historię. Pierwsze komercyjne narzędzia powstawały w początkach millenium, jednak daleko im było do współczesnych. Pomijając już dość toporny interface, głównym problemem była jakość stworzonych przy ich pomocy stron.

Witryny otwierały się bardzo długo, często się „wysypywały”, “zwracały” błędy i przynosiły swoim właścicielom więcej kłopotów niż pożytku. Obecne kreatory WWW, zwłaszcza te dostarczane przez sprawdzonych dostawców usług internetowych, gwarantują wysoką jakość techniczną. Szablony tworzone są przez doświadczonych programistów i dostosowane do założeń UX design. Wszelkie błędy usuwa się na bieżąco, jednocześnie nadążając z aktualizacjami za zmianami w sieci.

Silna personalizacja – ważny atut dobrego kreatora stron

Choć określenie „szablon” kojarzy się z ujednoliceniem i brakiem różnic, to jednak w przypadku dobrych kreatorów stron sformułowanie to należy rozumieć zupełnie inaczej. W wysokiej jakości kreatorze szablon jest raczej pewnym obszarem, który można uzupełnić dowolnymi elementami pobranymi z obszernej bazy danych. Warto wspomnieć, że niektóre dostępne na rynku kreatory są narzędziami modułowymi, w których budowanie layoutu strony odbywa się metodą „przeciągnij i upuść”, co dodatkowo personalizuje wybrany dla witryny szablon.

Dzięki dostępności dużej liczby szablonów, szerokiej palecie barw do wyboru oraz modułowości narzędzia prawdopodobieństwo przypadkowego wystąpienia dwóch podobnych serwisów stworzonych w tym samym kreatorze jest znikome, a o identycznych stronach tak naprawdę nie może być mowy.

Łatwa edycja strony WWW przez przejrzysty panel zarządzania

Znani na rynku dostawcy usług internetowych dbają nie tylko o wysoką jakość rozwiązań technicznych, ale także o intuicyjną i łatwą obsługę swoich produktów. Decydując się na dobry kreator WWW, możesz więc liczyć na przejrzystość panelu zarządzania. Żeby stworzyć stronę, a później nią administrować, nie będą ci potrzebne żadne tutoriale ani obszerne instrukcje obsługi. Interface użytkownika jest intuicyjny i łatwy w obsłudze, nawet jeśli z kreatorem WWW masz do czynienia po raz pierwszy.

Strona WWW z szablonu – stworzysz ją w kwadrans!

Kolejną ważną zaletą pracy z kreatorem jest szybkość działania. Decydując się na zlecenie stworzenia indywidualnej witryny przez profesjonalną agencję, musisz liczyć się z tym, że taka praca wymaga czasu. Zwykle samo zbudowanie strony od podstaw to kwestia kilku dni, a do tego trzeba oczywiście doliczyć czas uzgodnień między zleceniodawcą a wykonawcą oraz termin realizacji. Realny czas liczony od pomysłu do gotowego serwisu dla prostego projektu to co najmniej miesiąc.

Dla porównania, przy użyciu dobrego kreatora nieskomplikowaną stronę jesteś w stanie stworzyć dosłownie w 15 minut. Jeśli więc zależy ci na czasie, skorzystaj po prostu z gotowych szablonów.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!