Kampania promująca szczepienia na początek roku szkolnego

Rząd liczy na sukces akcji szczepienia w szkołach i będzie ją mocno promował. Pierwszy tydzień września będzie „tygodniem informacyjnym” na ten temat. Będą przeprowadzane specjalne lekcje dla uczniów oraz wywiadówki z rodzicami. 

Kampania promująca szczepienia na początek roku szkolnego
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 27 sierpnia 2021

W szkole o szczepieniach – czego dowiedzą się uczniowie

Jak zapowiada resort edukacji, już wkrótce na stronie Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej (ZPE) pojawią się specjalnie przygotowane materiały informacyjne. Mają być one podstawą do przeprowadzania lekcji dla uczniów oraz spotkań z rodzicami. Zgodnie z zapowiedziami pakiety mają zawierać filmy, scenariusze zajęć oraz dodatkowe materiały, które mają stanowić pomoc dla nauczycieli i wychowawców. 

Promowanie szczepień w szkołach

Promowaniu szczepień w szkołach ma służyć tzw. Tydzień Informacyjny, który ma ruszyć wraz z pierwszym dzwonkiem. W planie są spotkania z rodzicami, do których będzie należała ostateczna decyzja o szczepieniu dziecka. Dawkę wiedzy na temat szczepień mają otrzymać także uczniowie w czasie lekcji – i to nie tylko tzw. godzin wychowawczych. 

Uczniowie zaszczepieni i niezaszczepieni. Nie będzie takiego podziałuUczniowie zaszczepieni i niezaszczepieni. Nie będzie takiego podziałuMonika Świetlińska

Kto przygotował materiały na temat szczepień dla szkół?

Pakiety informacyjne, które mają być narzędziem w rękach nauczycieli i wychowawców przygotowało ministerstwo edukacji wraz z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. Będą one do dyspozycji każdej szkoły i placówki edukacyjnej. 

Ich dystrybucja będzie odbywała się drogą internetową. Nie ma więc możliwości, by do którejś szkoły nie dotarły na czas. 

Jak szkoły będą przekonywały do szczepień?

Pierwszym rodzajem materiałów promujących akcję szczepień będą filmy edukacyjne dedykowane starszym uczniom szkół podstawowych. Trafią one także do liceów czy techników. Zawierają one historie wynalezienia szczepionki, sposób jej działania oraz konsekwencje związane z brakiem szczepień. 

Drugim rodzajem materiałów będą scenariusze lekcji dla wychowawców, które są „skoncentrowanna społecznej odpowiedzialności i konkretnych działaniach, które mogą zrealizować uczniowie, żeby chronić się przed chorobami” –czytamy w komunikacie MEiN. 

Dodatkowo szkoły otrzymają także materiały edukacyjne przygotowane przez specjalistów z dziedziny wirusologii oraz epidemiologii. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!