Kierowca dostał 4,5 tysiąca mandatu i grożą mu 2 lata w więzieniu. Za co?

40-latek na długo zapamięta poniedziałkową przejażdżkę ulicami Legnicy. Będzie go kosztowała 4,5 tysiąca złotych mandatu, jednak o ostatecznej karze zdecyduje dopiero sąd. Grożą mu nawet dwa lata pozbawienia wolności. Wszystko przez serię drogowych przewin i próbę oszustwa funkcjonariuszy.

Kierowca dostał 4,5 tysiąca mandatu i grożą mu 2 lata w więzieniu. Za co?
  • Michał Górecki
  • /
  • 12 kwietnia 2022

Rekordowy mandat dla mieszkańca Legnicy

W poniedziałkowe popołudnie (11.04) policjanci z legnickiej drogówki zwrócili uwagę na kierowcę Audi, który wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Kiedy zauważył mundurowych zdecydowanie przyspieszył i zjechał na parking jednego z pobliskich sklepów. Policjanci szybko zorientowali się, że w całej historii coś nie pasuje. Za kierownicą bowiem, zamiast mężczyzny, siedziała jego pasażerka, która chwilę wcześniej siedziała na prawym fotelu. 

Zamiana miejsc w samochodzie przed kontrolą drogową

Kobieta usiłowała oszukać funkcjonariuszy upierając się, że to ona prowadziła samochód. Kiedy miała zostać ukarana mandatem w wysokości 500 złotych, mężczyzna zmienił zdanie i… przyznał się do winy. Powiedział, że chciał uniknąć kontroli, bowiem wcześniej cofnięto mu uprawnienia do prowadzenia samochodu.

Szczecin: plaga pijanych użytkowników hulajnóg. Kary idą w tysiące złotychSzczecin: plaga pijanych użytkowników hulajnóg. Kary idą w tysiące złotychMichał Górecki


Jazda pod wpływem narkotyków

Na tym historia się nie kończy. Badania wykazały, że 40-letni kierujący prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Na domiar złego, jego audi figuruje w dokumentach jako pojazd niedopuszczony do ruchu. Samochód zresztą nie był zarejestrowany w Polsce i nie był objęty obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej. Jak widać w czasie jednej kontroli udowodniono szereg załamanych przepisów, co przełożyło się na surową karę.

Rekordowy mandat i groźba więzienia

Jak informuje dolnośląska policja – „w związku z popełnieniem szeregu wykroczeń na kierującego nałożono trzy mandaty karne, łącznie na kwotę 4,5 tys. złotych. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem osoby łamiące przepisy w tym zakresie muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie pod wpływem środków odurzających mężczyźnie dodatkowo grozi wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności”.


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!