Tir wyładowany białoruskimi papierosami. Zostały schowane za paletami (FILM)

Przemyt papierosów najwyraźniej ma się nie najgorzej. Funkcjonariusze Krajowe Administracji Skarbowej i Straży Granicznej dość często odkrywają duże transporty wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Zobacz, jak wyglądała akcja zdemaskowania gigantycznego transportu, który wjechał do Polski z terenu Litwy.

Tir wyładowany białoruskimi papierosami. Zostały schowane za paletami (FILM)
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 13 kwietnia 2022

Przemyt papierosów do Polski

Względnie wysokie ceny wyrobów tytoniowych w Polsce sprawiają, że nie brakuje osób, które parają się nielegalnym biznesem przemytu papierosów do naszego kraju. Brak polskich znaków akcyzy oznacza, że każda, nielegalnie sprzedana paczka w Polsce to konkretne straty dla skarbu państwa. 

W ostatnich dniach funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej odkryli nielegalny transport aż 700 tysięcy nielegalnych paczek papierosów o wartości czarnorynkowej przekraczającej 10 milionów złotych. Opakowania były schowane w kartonowych pudłach za paletami z drewnem, w samochodzie ciężarowym, który jechał ekspresową trasą S8. 

Białoruskie papierosy w Polsce

W tym przypadku mowa o paczkach papierosów, które posiadały białoruskie znaki akcyzy. Gdyby trafiły one na czarny rynek, nasz kraj straciłby na tym przeszło 16 mln złotych – informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

Funkcjonariusze przy okazji kontroli ciężarówki nagrali film, na którym można zobaczyć, jak przemytnicy ukrywają papierosy, które mają trafić do nielegalnej dystrybucji

Jaka kara za przemyt papierosów?

Wiadomo już, że wobec kierowcy ciężarówki wyładowanej białoruskimi papierosami wszczęto śledztwo. Nadzoruje je Prokuratura Rejonowa w Białymstoku. Decyzją sądu trafił już do aresztu na okres trzech miesięcy. To oczywiście nie wszystko. Próba przemytu tej skali może zakończyć się dla niego dziesięcioletnią odsiadką w więzieniu. 

Rekordowy przemyt papierosów udaremnionyRekordowy przemyt papierosów udaremnionyMartyna Kowalska

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!