Kolejni podejrzani ws. GetBack zatrzymani przez CBA

Nie milkną echa afery GetBack. Jak informują służby specjalne, Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało cztery osoby, które sprzedawały obligacje oferowane przez tę spółkę. To już kolejni podejrzani w tej sprawie. Zatrzymania odbyły się w trzech województwach.

Kolejni podejrzani ws. GetBack zatrzymani przez CBA
  • Michał Górecki
  • /
  • 22 września 2022

Zatrzymania w sprawie GetBack

Zatrzymania miały związek ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w spółce GetBack S.A. Postępowanie to jest nadzorowane przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie. Jak napisano w czwartkowym (22.09) komunikacie „w związku z kolejnymi ustaleniami w ostatnich dniach zatrzymano cztery osoby, które jako pracownicy jednego z banków oferowały klientom obligacje spółki, wprowadzając ich w błąd co do właściwości i bezpieczeństwa oferowanego produktu finansowego. Czynności przeprowadzono na terenie województw zachodniopomorskiego, łódzkiego i pomorskiego”.

Poszkodowani klienci GetBack dochodzą zwrotu utraconych pieniędzyPoszkodowani klienci GetBack dochodzą zwrotu utraconych pieniędzyRafał Stępniewski

Są zarzuty dla sprzedawców obligacji

Jak wynika z obecnych ustaleń, osoby te, działając na terenie województw zachodniopomorskiego oraz lubuskiego sprzedali obligacje na łączną kwotę przekraczającą 14 mln złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Zdecydowano, że wobec całej czwórki zastosowane będą tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze.

Ponad 100 osób z zarzutami

Śledztwo w sprawie GetBack jest złożone i wielowątkowe. Do tej pory w śledztwie prowadzonym pod nadzorem stołecznej Prokuratury Regionalnej zarzuty usłyszało przeszło sto osób. Do tej pory prokuratura skierowała pięć aktów oskarżenia, którymi objętych zostało przeszło 50 osób.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!