Koronawirus nie jest już tematem numer jeden

Ostatnie dwa lata zdominowała pandemia. Zdominowała nasze życie codzienne, rodzinne, społeczne, zawodowe. Zdominowała media. Co zresztą zrozumiałe. Koronawirus "rozlał" się na cały świat. Jednak od momentu wybuchu wojny na Ukrainie, temat pandemii nie jest już tematem najważniejszym, również dla rządu czy nawet Ministerstwa Zdrowia.

Koronawirus nie jest już tematem numer jeden
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 8 marca 2022

Temat covid-19 już nie najważniejszy

- Zauważyłem, że odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę, temat koronawirusa się niemal zakończył. Media nie skupiają się już tak mocno na dobowych statystykach zakażeń, zgonów, wyzdrowień, nie skupiają się na walce z pandemią. Choć jak widzę, wcale nie ma wielkich spadków zachorowań. Jak to możliwe, że temat, który mocno zwracał uwagę rządu, ministra zdrowia, lekarzy przez dwa ostatnie lata — przestał istnieć - zapytał nas jeden z czytelników. 

Kiedy sprawdzamy serwis Ministerstwa Zdrowia, oczywiście temat koronawirusa dominuje, natmiast pojawiły się informacje dla Ukraińców odnośnie do szczepień. Samych aktualności jest jednak zdecydowanie mniej. 

Fake newsy i reakcja resortu zdrowia

Ministerstwo Zdrowia musi się mierzyć także z fake newsami, które pojawiają się m.in. na Twitterze. Jeden z nich zamieścił politolog, Stowarzyszenie Wiara i Czyn, były radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Piotr Strzembosz:

Reakcja Ministerstwa Zdrowia była bardzo stanowcza i blyskawiczna.

Fake newsy z Rosji. Wysyp kont na Instagramie udających polskie lokalne mediaFake newsy z Rosji. Wysyp kont na Instagramie udających polskie lokalne mediaMikołaj Frączak

"Informacja z pierwszej ręki od lekarzy i dyrekcji szpitala: Każdy pacjent, każde dziecko, które trafia do szpitala bez względu na narodowość jest tak samo traktowane. Każde znajduje profesjonalną opiekę" — napisali na Twitterze przedstawiciele resortu, dodając, że "nie było sytuacji Kasi z Ząbek". A wpis to "przypadek trollingu po myśli rosyjskiego agresora".

Rząd cały czas przypomina, by nie ulegać dezinformacji i każde gorące newsy sprawdzać, głównie pod kątem ich źródła.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Czy pracodawca ma prawo do oceny pracownika?
Praca

Czy pracodawca ma prawo do oceny pracownika?

Ocena pracownika jest istotnym elementem systemu zarządzania zasobami ludzkimi. Pracodawca jest zobowiązany do dokonywania ocen pracowników w różnych sytuacjach — przy rekrutacji, przy przyznawaniu...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!