Kradł tablice rejestracyjne, by okradać stacje paliw. Grozi mu 5 lat więzienia

Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży oleju napędowego na stacjach paliw. Mężczyzna za każdym razem przyjeżdżał na stacje paliw tym samym samochodem, jednak z różnymi tablicami rejestracyjnymi, które kradł z innych pojazdów. Teraz może trafić na pięć lat do więzienia. 

Kradł tablice rejestracyjne, by okradać stacje paliw. Grozi mu 5 lat więzienia
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 21 września 2022

Seria kradzieży tablic rejestracyjnych i paliw

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubinie (Dolnośląskie) zatrzymali mężczyznę, który przeprowadził serię kradzieży oleju napędowego ze stacji paliw. Dla zatarcia śladów, za każdym razem podjeżdżał pod dystrybutor pojazdem z inną tablicą rejestracyjną.

Kradzieże paliw w kilku powiatach

Policja ustaliła, że 32-latek dokonywał kradzieży na różnych stacjach paliw zlokalizowanych w kilku powiatach w północnej części województwa dolnośląskiego: lubińskim, wołowskim i górowskim. Ostatecznie wpadł w ręce funkcjonariuszy z Lubina. 

Dzięki analizie zgłoszeń o kradzieżach paliw ustalono, że w ten sposób mężczyzna ukradł olej napędowy na łączną kwotę przekraczającą 3 tysiące złotych. Ponadto policja udowodniła podejrzanemu kradzież pięciu kompletów tablic rejestracyjnych. 

CBA zatrzymała fałszerza faktur na łączną kwotę ponad 10 mln złCBA zatrzymała fałszerza faktur na łączną kwotę ponad 10 mln złMichał Górecki

Jak działał złodziej paliwa?

Policja ustaliła, że sprawca najpierw kradł komplet tablic rejestracyjnych z innego samochodu. Następnie umieszczał je na swój pojazd marki volvo. Podjeżdżał na stację paliw. Po zatankowaniu odjeżdżał sprzed dystrybutora bez uiszczania zapłaty. Sposób, niestety "stary jak świat", jednak ciekawie brzmiało tłumaczenie podejrzanego. 

Mężczyzna liczył, że ominą go poważne konsekwencje prawne popełnianych czynów, gdyż kradł paliwo w kwocie do 500 złotych. Nie wiedział jednak jak bardzo się mylił, gdyż takie postępowanie może zostać zakwalifikowane jako przestępstwo. Były to czyny podobne, popełnione w niedługim czasie, w podobny sposób i zostały zakwalifikowane jako przestępstwo” – relacjonuje lubińska policja. 

Funkcjonariusze nie wykluczają, że lista zarzutów może być znaczeni dłuższa. Obecnie policja sprawdza dokładnie ewentualne, wcześniejsze występki 32-letniego mężczyzny.  Za przestępstwo kradzieży, przepisy prawa przewidują karę pozbawienia wolności do lat pięciu.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!