Księgowa ukradła ponad milion złotych – przelewem!

Policja z Jeleniej Góry zatrzymała księgową, która pracując dla jednej z placówek medycznych, dokonała szeregu przelewów na własne konto. Proceder trwał trzy lata. W tym czasie kobieta „zarobiła” przeszło milion złotych.

Księgowa ukradła ponad milion złotych – przelewem!
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 11 stycznia 2022

Kradzież środków z konta usługobiorcy

Ponad milion złotych w trzy lata i to od jednego klienta – taki wynik działalności księgowej mógłby uchodzić za imponujący, gdyby nie fakt, że kobieta podkradała pieniądze od usługobiorcy, a dokładnie, zlecała przelewy na… własne konto. 

Sprawa jest poważna bowiem 38-letnia księgowa z powiatu karkonoskiego, usłyszała już w tej sprawie aż 149 zarzutów. Sąd za takie bezprawne działanie może jej wymierzyć karę do 10 lat więzienia – wynika z informacji przedstawionych przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. 

Czy biuro księgowe faktycznie odpowiada za swoje błędy?Czy biuro księgowe faktycznie odpowiada za swoje błędy?Michał Górecki

Działanie na szkodę klienta

Sprawą zajęli się policjanci z jeleniogórskiej komendy, a dokładnie z wydziału zajmującego się walką z przestępczością gospodarczą. Zatrzymanie 38-latki miało związek z podejrzeniem o działanie na szkodę podmiotu, dla którego kobieta świadczyła usługi księgowe.

W toku śledztwa udało się ustalić, że mieszkanka Dolnego Śląska świadczyła swoje usługi dla jednej z placówek medycznych w regionie. Okazało się, że kobieta przelewała na swoje konto środki, które powierzył jej klient. W ciągu trzech lat, z konta placówki medycznej zniknęło przeszło 1,1 mln złotych. Działanie kobiety polegało na tym, że dla niepoznaki przelewała na swoje konto maksymalnie po kilka tysięcy złotych. Na szczęście usługobiorcy zauważyli, że pieniądze należące do placówki „wyciekają” w tajemniczy sposób, niepoparty dokumentami. Po tym odkryciu o sprawie została zawiadomiona policja. 

Kara za działanie na szkodę klienta

W tym przypadku, o karze dla 38-latki zdecyduje sąd. Zgodnie z prawem, za tego rodzaju serię przestępstw, księgowej grozi nawet dekada za kratami. Sprawa nadal jest wyjaśniana przez policję pod nadzorem miejscowej prokuratury. Na poczet kar zabezpieczono już mienie kobiety wyceniane na 1,6 miliona złotych – informuje Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!