Lista legalnych bukmacherów z grą bez podatku

Gra bez podatku to jedna z najczęściej oferowanych przez legalnych bukmacherów promocji, która ma na celu zachęcić graczy do korzystania z ich usług. W jej ramach bukmacher zmienia współczynnik kuponu lub podnosi kwotę ewentualnej wygranej. Jak się okazuję, grę bez podatku udostępnia swoim klientom naprawdę spora grupa działających na polskim rynku licencjonowanych operatorów.

Lista legalnych bukmacherów z grą bez podatku
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 30 marca 2021

Według zapisów znowelizowanej ustawy hazardowej, każdy zakład wzajemny obstawiany u polskiego legalnego bukmachera opodatkowany jest podatkiem od gier i zakładów w wysokości 12% jego stawki. Jeśli więc gracz postawi kupon za 10 zł, bukmacher automatycznie odciąga od tej kwoty 12%, czyli 1,20 zł – stawka kuponu wynosi 8,80 zł, a jego współczynnik 0,88. Dla graczy dobre jest jedynie to, że nie muszą się rozliczać z podatku z urzędem skarbowym – zgodnie z zapisami ustawy podatnikiem jest tu bukmacher, więc to na nim spoczywają wszelkie formalne obowiązki.

Jak się jednak okazuje, dopuszczalna jest również… gra bez podatku. Nie chodzi tu absolutnie o żadne oszustwa, ale o rodzaj promocji oferowanej typerom przez legalnych bukmacherów. Otóż w ramach tzw. gry bez podatku to bukmacher przejmuje się na siebie obowiązek opłacenia podatku od zakładu. Może to zrobić np. poprzez podniesienie współczynnika kuponu z 0,88 do 1,00 lub odpowiednie powiększenie kwoty ewentualnej wygranej (o 14%). Wszystko to ma skusić gracza do wyboru oferty właśnie tego bukmachera. Oczywiście jest to bezpieczne, legalne i zgodne z przepisami (TU lista legalnych bukmacherów z ofertą zakładów bez podatku).

Gdzie można grać bez podatku?

Legalnych bukmacherów z promocją gry bez podatku można ogólnie podzielić na trzy grupy. Pierwsza to firmy, w których gra bez podatku dostępna jest stale, a przynajmniej przez dłuższy czas. Druga grupa to bukmacherzy, którzy z gry bez podatku uczynili element swojego bonusu powitalnego. W końcu trzecia grupa to firmy, w których możliwość typowania bez podatku pojawia się okazjonalnie.

I tak na stałe grę bez podatku mają w ofercie trzy licencjonowane firmy bukmacherskie: TOTALbet, Fortuna i eWinner. W TOTALbet do promocji automatycznie kwalifikuje się każdy zakład akumulowany zawierający minimum trzy zdarzenia z oferty przedmeczowej lub live, z minimalnym kursem każdego zdarzenia 1,20. Zakład może być postawiony za dowolną stawkę, na wszystkie dyscypliny sportowe. Podobnie jest w firmie Fortuna – gra bez podatku jest automatycznie uwzględniania wobec wszystkich kuponów, które składają się z minimum 3 zdarzeń, każde z kursem minimalnym 1,30. Z kolei w eWinner gra bez podatku dostępna jest stale, ale tylko wobec kuponów zawierających wyłącznie wydarzenia e-sportowe – musi ich być co najmniej 3, każdy z kursem minimalnym 1,20.

Jako element pakietu powitalnego – zwanego inaczej bonusem na start – gra bez podatku dla Skarbu Państwa dostępna jest również u trzech legalnych operatorów. W licencjonowanej firmie forBET można w ten sposób typować przez 14 dni od momentu rejestracji – kupon musi składać się z co najmniej 3 zdarzeń, każdy z kursem minimalnym 1,30. Również przez 14 dni od rejestracji obowiązuje gra bez podatku w LV BET, kupon również musi składać się z przynajmniej 3 selekcji, ale jego łączny kurs musi wynosić minimum 2,40. Aż przez 30 dni po rejestracji można grać bez podatku w firmie NobleBET.

I jeszcze słowo o bukmacherach, którzy grę bez podatku miewają w ofercie okazjonalnie. Zalicza się do nich przede wszystkim legalny operator zakładów Betfan – u pozostałych licencjonowanych bukmacherów tego typu promocja pojawia się mniej systematycznie, ale wytrwali gracze mogą na nią trafić. Uaktualnianą na bieżąco listę legalnych bukmacherów oferujących grę bez podatku wraz z zasadami poszczególnych promocji znaleźć można na stronie legalsport.pl.

Pamiętaj: Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny. Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: podatki

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!