Listonosz lub kurier przyjdzie także w weekend

Czekasz na świąteczną paczkę, a może ważną korespondencję przed zakończeniem roku? W takiej sytuacji możesz się spodziewać, że listonosz lub kurier zapuka do twoich drzwi także w sobotę lub niedzielę. Poczta Polska rozszerzyła listę miast, gdzie obsługa odbywa się także w weekendy.

Listonosz lub kurier przyjdzie także w weekend
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 14 grudnia 2021

Listonosz lub kurier zapuka w weekend

Rozpoczyna się intensywny czas na poczcie. Od lat grudzień uważany jest za żniwa w branży. W ostatnie weekendy, wiele osób zdziwiło się, gdy zamówiona paczka dotarła do nich w sobotę lub w niedzielę. Działo się tak między innymi w Białymstoku oraz w Bydgoszczy. Tak samo będzie w nadchodzący weekend. 

Gdzie kurierzy pracują w weekend?

Sobotnia obsługa przesyłek odbywa się w miastach, w których Poczta Polska zdecydowała się wprowadzić obsługę weekendową. Takie rozwiązania wprowadzono w województwie dolnośląskim (Dzierżoniów, Legnica, Jelcz-Laskowice, Jelenia Góra, Strzegom, Wałbrzych, Wrocław, Zgorzelec), kujawsko-pomorskim (Bydgoszcz, Solec-Kujawski), lubelskim (Lublin), lubuskim (Gorzów Wielkopolski), łódzkim (Łódź), małopolskim (Kraków), podkarpackim (powiat rzeszowski), podlaskim (Białystok), świętokrzyskim (Kielce), wielkopolskim (Poznań, Ostrów Wielkopolski, gmina Komorniki), a także zachodniopomorskim (Szczecin). 

Poczta Polska szuka pracowników. Potrzeba… 1,5 tys. ludzi. Znamy stawki!Poczta Polska szuka pracowników. Potrzeba… 1,5 tys. ludzi. Znamy stawki!Michał Górecki

Lista miast stale rozszerzana

Wiele osób w sposób szczególny czeka na paczkę tuż przed świętami Bożego Narodzenia, a zatem weekend 18-19 grudnia nie będzie dla pocztowców czasem odpoczynku. Jak zapowiada poczta, lista miast jest stale rozszerzana, także o obsługę niedzielną. Dzieje się tak m.in. na Mazowszu. W miniony weekend pocztowcy odwiedzali klientów również w siódmy dzień tygodnia w powiatach otaczających Warszawę, m.in. piaseczyńskim czy grodziskim. 

Jeśli nie kurier to automat paczkowy

Jak przypomina Poczta Polska - w niedzielę przesyłki można odebrać także w wybranych punktach odbioru na terenie całego kraju. Całotygodniowo czynna jest większość sklepów Żabka i stacji benzynowych PKN Orlen, a także wiele marketów Biedronka”.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Czy pracodawca ma prawo do oceny pracownika?
Praca

Czy pracodawca ma prawo do oceny pracownika?

Ocena pracownika jest istotnym elementem systemu zarządzania zasobami ludzkimi. Pracodawca jest zobowiązany do dokonywania ocen pracowników w różnych sytuacjach — przy rekrutacji, przy przyznawaniu...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!