Listonosz lub kurier przyjdzie także w weekend

Czekasz na świąteczną paczkę, a może ważną korespondencję przed zakończeniem roku? W takiej sytuacji możesz się spodziewać, że listonosz lub kurier zapuka do twoich drzwi także w sobotę lub niedzielę. Poczta Polska rozszerzyła listę miast, gdzie obsługa odbywa się także w weekendy.

Listonosz lub kurier przyjdzie także w weekend
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 14 grudnia 2021

Listonosz lub kurier zapuka w weekend

Rozpoczyna się intensywny czas na poczcie. Od lat grudzień uważany jest za żniwa w branży. W ostatnie weekendy, wiele osób zdziwiło się, gdy zamówiona paczka dotarła do nich w sobotę lub w niedzielę. Działo się tak między innymi w Białymstoku oraz w Bydgoszczy. Tak samo będzie w nadchodzący weekend. 

Gdzie kurierzy pracują w weekend?

Sobotnia obsługa przesyłek odbywa się w miastach, w których Poczta Polska zdecydowała się wprowadzić obsługę weekendową. Takie rozwiązania wprowadzono w województwie dolnośląskim (Dzierżoniów, Legnica, Jelcz-Laskowice, Jelenia Góra, Strzegom, Wałbrzych, Wrocław, Zgorzelec), kujawsko-pomorskim (Bydgoszcz, Solec-Kujawski), lubelskim (Lublin), lubuskim (Gorzów Wielkopolski), łódzkim (Łódź), małopolskim (Kraków), podkarpackim (powiat rzeszowski), podlaskim (Białystok), świętokrzyskim (Kielce), wielkopolskim (Poznań, Ostrów Wielkopolski, gmina Komorniki), a także zachodniopomorskim (Szczecin). 

Poczta Polska szuka pracowników. Potrzeba… 1,5 tys. ludzi. Znamy stawki!Poczta Polska szuka pracowników. Potrzeba… 1,5 tys. ludzi. Znamy stawki!Michał Górecki

Lista miast stale rozszerzana

Wiele osób w sposób szczególny czeka na paczkę tuż przed świętami Bożego Narodzenia, a zatem weekend 18-19 grudnia nie będzie dla pocztowców czasem odpoczynku. Jak zapowiada poczta, lista miast jest stale rozszerzana, także o obsługę niedzielną. Dzieje się tak m.in. na Mazowszu. W miniony weekend pocztowcy odwiedzali klientów również w siódmy dzień tygodnia w powiatach otaczających Warszawę, m.in. piaseczyńskim czy grodziskim. 

Jeśli nie kurier to automat paczkowy

Jak przypomina Poczta Polska - w niedzielę przesyłki można odebrać także w wybranych punktach odbioru na terenie całego kraju. Całotygodniowo czynna jest większość sklepów Żabka i stacji benzynowych PKN Orlen, a także wiele marketów Biedronka”.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!