Poczta Polska szuka pracowników. Potrzeba… 1,5 tys. ludzi. Znamy stawki!

Świąteczny szczyt to intensywny czas dla logistyki, firm kurierskich i Poczty Polskiej. Państwowa firma potrzebuje 1500 pracowników do sortowni przesyłek, a także kierowców. Znamy stawki, jakie operator proponuje w tym sezonie.

Poczta Polska szuka pracowników. Potrzeba… 1,5 tys. ludzi. Znamy stawki!
  • Michał Górecki
  • /
  • 25 listopada 2021

Poczcie brakuje rąk do pracy

Poczta Polska stawia sprawę wprost: „poszukuje pomocników świętego Mikołaja”. A tak na poważnie, państwowa firma potrzebuje ludzi, którzy zapewnią terminowe doręczenie przesyłek w intensywnym przedświątecznym czasie. Wszystkim chętnym proponuje umowy zlecenia. A stawki? O tym napiszemy za chwilę. 

Robisz zakupy poza UE? Uważaj na oszustów!Robisz zakupy poza UE? Uważaj na oszustów!Mikołaj Frączak

Pocztowy boom w grudniu

Jak napisano na stronie Poczty Polskiej - Ze względu na sytuację pandemiczną w Polsce, operator narodowy spodziewa się istotnego wzrostu popytu na usługi kurierskie i paczkowe podczas najbliższego okresu świątecznego, o co najmniej 60% w stosunku do miesięcy wcześniejszych. Poczta Polska przygotowuje się do obsłużenia nawet dwukrotnie większej liczby przesyłek niż przeciętnie notowanych wielkości w roku – w tym również z okazji Black Friday”. Krótko mówiąc, pocztowcy, spodziewają się żniw i to bardziej intensywnych niż co roku. 

Na czym polega praca w sortowni przesyłek?

Pierwsza ważna informacja: osoby, które chcą podjąć się pracy w sortowni, nie muszą posiadać jakich specjalnych kwalifikacji, czy doświadczenia w tym zakresie. Jeśli jednak ktoś będzie aplikował na kierowcę, musi posiadać odpowiednią kategorię prawa jazdy.

Gdzie poczta szuka pracowników. 

Jak informuje Poczta, oferta dotyczy świadczenia pracy do końca roku, jednak operator nie wyklucza przedłużenia takiej współpracy. Miejsca pracy oferowane są m.in. w pocztowych sortowniach, w szczególności w takich miastach jak: Warszawa, Lisi Ogon (woj. kujawsko-pomorskie), Niepołomice, Zabrze, Łódź, Wrocław, Komorniki. Z kolei kierowcy mogą liczyć na pracę w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Szczecinie, Olsztynie, Białymstoku, Toruniu, Niepołomicach, Gdyni, Katowicach oraz Łodzi.

Ile płaci Poczta Polska?

Jak zaznaczono w komunikacie, stawki są uzależnione od konkretnych lokalizacji i wynoszą: (cytujemy za stroną Poczty Polskiej)

- kierowcy do 3,5 t – od 19 do 24 zł za godzinę

- kierowcy powyżej – 3,5 t od 20 do 26 zł za godzinę

- pracownicy sortowni – od 18,50 do 24 zł za godzinę

Jak aplikować o pracę na Poczcie?

Szczegółowe linki do formularza aplikacyjnego oraz zakładki z ofertami pracy można znaleźć pod koniec oficjalnego komunikatu ws. zaboru. Jest on dostępny tutaj

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!