MF: Jest oficjalna aplikacja do e-Faktur

Jest już dostępna oficjalna wersja produkcyjna aplikacji KSeF do wystawiania i odbierania faktur z Krajowego Systemu eFaktur – poinformowało Ministerstwo Finansów. Program umożliwia także podgląd dokumentów potwierdzających sprzedaż. 

MF: Jest oficjalna aplikacja do e-Faktur
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 18 maja 2022

Program do eFaktur

Warto zapoznać się z aplikacją, bowiem w niedalekiej przyszłości w obrocie gospodarczym wyłącznie będą obowiązywały cyfrowe e-Faktury zapisywane w systemie. Jest ona dostępna na stronie internetowej Elektronicznego Urzędu Skarbowego. Korzystanie z programu wymaga jednak uwierzytelnienia poprzez kwalifikowany podpis elektroniczny (rozwiązanie dla osób fizycznych), pieczęcią kwalifikowaną (dla podatników, którzy nie są osobami fizycznymi) lub profilem zaufanym.

Czy można testować aplikację produkcyjną KSeF

Nie radzimy na obecnym etapie „testowania” aplikacji produkcyjnej. Ministerstwo Finansów zaznacza, że obecnie każda faktura, która zostanie wystawiona w środowisku produkcyjnym, a następnie przesłana do Krajowego Systemu eFaktur będzie traktowana jako dokument wprowadzony do obiegu prawnego.

Do testowania programu służą wersje testowe dostępne nadal na wskazanej wcześniej stronie Elektronicznego Urzędu Skarbowego. Ministerstwo Finansów liczy na ewentualne uwagi lub spostrzeżenia.

E-faktury: MF udostępnił testową aplikację podatnika KSeFE-faktury: MF udostępnił testową aplikację podatnika KSeFMichał Górecki

Funkcje Aplikacji Podatnika KSeF

Wersja produkcyjna Aplikacji Podatnika KSeF pozwala m.in. na korzystanie z Krajowego System eFaktur zarówno przez podatników jak i podmioty, które zostały przez nich do tego uprawnione. Program pozwala także na proste zarządzanie uprawnieniami oraz tokenami. Najważniejszą funkcją jest jednak wystawianie i odbieranie faktur z Krajowego Systemu eFaktur. 

Ponadto bez konieczności logowania można podejrzeć zapisaną fakturę. Będzie to możliwie poprzez wskazanie jej indywidualnych cech. Do tego umożliwiono weryfikację statusu wysyłki oraz możliwość pobrania urzędowego potwierdzenia odbioru (UPO KSeF). 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: podatki

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!