Mieszkasz na wsi? Skorzystaj z programu profilaktyki zdrowotnej

Ministerstwo Zdrowia oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisały list intencyjny ws. działań informacyjnych w ramach akcji „Profilaktyka Zdrowotna dla mieszkańców obszarów wiejskich”. Takie rozwiązanie oznacza, że mieszkańcy wsi będą mogli liczyć na bezpłatną diagnostykę medyczną przewidzianą w tym działaniu.

Mieszkasz na wsi? Skorzystaj z programu profilaktyki zdrowotnej
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 25 listopada 2022

Ważny program dla mieszkańców wsi

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zauważył, że patrząc na statystyki widać dysproporcję między stanem zdrowia a regularnością wizyt u specjalistów, (a to się z tym wiąże wykrywalnością chorób) na wsi oraz wmieście. „Wspólnie realizowana akcja ma przyczynić się zwiększenia dostępności placówek medycznych i upowszechnienia specjalistycznej diagnostyki tam, gdzie jest to potrzebne” – informuje minister Niedzielski.

Pomoc dla rodzin rolniczych — dłuższy termin naboru i nowe zasady!Pomoc dla rodzin rolniczych — dłuższy termin naboru i nowe zasady!Mikołaj Frączak

Profilaktyka zdrowotna na wsi – rola ARiMR

Szef resortu zdrowia poinformował, że chcąc zbudować skuteczny program profilaktyki zdrowotnej, ważne jest wykorzystanie potencjału administracyjnego placówek Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chodzi o to, że pracownicy ARiMR mają stały kontakt z mieszkańcami obszarów wiejskich. 

Prezes agencji Halina Szymańska powiedziała podczas konferencji prasowej, że podlegli jej pracownicy są gotowi do pomocy. Mowa chociażby o takich działaniach jak wypełnianie ankiet w punktach informacyjnych znajdujących się w oddziałach regionalnych oraz powiatowych. 

Informacje na temat planowanej akcji mają na bieżąco być publikowane na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. „Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się skutecznie zatroszczyć o tych, którzy do tej pory nie znaleźli czasu na przebadanie się” – powiedziała prezes ARiMR

Badania profilaktyczne dla mieszkańców wsi – gdzie, kiedy?

W ramach akcji planowane są lokalne wydarzenia, które będą promowały profilaktykę zdrowotną. Najbliższe zaplanowano na 10 grudnia 2022 roku w Lublinie. 

Profilaktyka 40+ na obszarach wiejskich

Sztandarowym programem realizowanego przedsięwzięcia jest „Profilaktyka 40 PLUS”. Umożliwia on osobom po 40. roku życia wykonanie darmowych badań, które obejmują pakiet dla kobiet, mężczyzn i tzw. pakiet wspólny” – informujeARiMR.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: porady

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!