Miliardy dla szpitali onkologicznych

2,5 mld zł – to kwota, którą rząd chce przeznaczyć na budowę, przebudowę, modernizację lub doposażenie infrastruktury szpitali onkologicznych. Nabór projektów do konkursu rusza w marcu.

Miliardy dla szpitali onkologicznych
  • Joanna Gościńska
  • /
  • 13 lutego 2023

Do rozdania 2,5 mld zł

Nowy rządowy program dla szpitali onkologicznych początkiem lutego ogłosili premier Mateusz Morawiecki, Grażyna Ignaczak-Bandych, szefowa Kancelarii Prezydent RP oraz Adam Niedzielski, minister zdrowia Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach. Zgodnie z planem, do rozdania na budowę, przebudowę lub modernizację ośrodków walczących z rakiem jest 2,5 mld zł.

Są pieniądze na NOP również po szczepieniach obowiązkowychSą pieniądze na NOP również po szczepieniach obowiązkowychDamian Jemioło

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 6 marca do 5 maja 2023 roku drogą elektroniczną: https://konkursy.mz.gov.pl/login. Wartość jednego projektu powinna być nie mniejsza niż 50 mln zł, ale nie większa niż 300 mln zł. Zgłoszone inwestycje powinno się dać zrealizować maksymalnie do końca 2027 roku. – Kompleksowe leczenie nowotworów prowadzi w Polsce ok. 40 placówek. W konkursie wyłonimy kilkanaście najlepszych projektów. Nie wykluczamy jednak zwiększenia puli środków – powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Na raka umiera 25 proc. Polaków

Propozycja projektu powinna zawierać m.in. opis inwestycji, kosztorys i harmonogram realizacji, a także potwierdzenie spełnienia kryteriów oceny określonych w dokumentacji konkursowej, które znajdziesz TUTAJ. W razie dodatkowych pytań dotyczących konkursu można kontaktować się z Ministerstwem Zdrowia, pisząc na adres: [email protected] albo dzwoniąc pod numery telefonu: 882 359 163, 734 829 962, 734 829 358.

Zwolnienia lekarskie w 2022 r. Podsumowanie statystyk ZUSZwolnienia lekarskie w 2022 r. Podsumowanie statystyk ZUSAnna Petynia-Kawa

2,5 mld zł, które w tym roku rząd chce rozdać szpitalom onkologicznym, to dopiero początek. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, rząd do 2030 roku na leczenie nowotworów chce przeznaczyć, co najmniej 10 mld zł. — To rewolucja w leczeniu nowotworów. Wdrażamy najnowsze procedury, inwestujemy w oddziały i leki, bo dobro pacjenta jest najważniejsze – powiedział Morawiecki.

Nowotwory są drugą w kolejności przyczyną zgonów w Polsce. Odpowiadają za około 25 proc. wszystkich śmierci w kraju. W ubiegłym roku raka zdiagnozowano u 1,17 mln osób. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!