Sprawa Mamy Ginekolog - o co chodzi?

Influencerzy to grupa, która ma bardzo duży wpływ na postępowanie ludzi. Są także osoby, które na blogach i w social mediach dzielą się swoją wiedzą. Czasem jest to dla wielu osób ogromna pomoc, wsparcie w życiu codziennym. 

Sprawa Mamy Ginekolog - o co chodzi?
  • Małgorzata Łaziuk
  • /
  • 15 lutego 2023

Kim jest Nicole Sochacki — Wójcicka? Czym się zajmuje? Dlaczego od kilku dni w mediach pojawia się niezwykle dużo informacji na jej temat? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem — opowiadamy, co jest przyczyną zwiększonego zainteresowania.

Czym zajmuje się Mama Ginekolog?

Jest to osoba, która od lat jest twórcą internetowym. Udziela rad kobietom, młodym mamom w zakresie zdrowia, ginekologii, ciąży, czy opieki nad niemowlętami lub małymi dziećmi. Prowadzi bloga, na którym porusza niezwykle ważne i potrzebne tematy.

Od kilku lat aktywnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy np. wydając ebooki. Wraz z mężem prowadzi także fundację Ernesta, wspierającą rodziny, w których są dzieci niepełnosprawne, urodzone przedwcześnie. W swojej działalności skupia się także na osobach przeżywających rodzicielstwo z problemami.

Jakie prawa ma pacjent, który jest nieprzytomny?Jakie prawa ma pacjent, który jest nieprzytomny?Dorota Kraskowska

Mama Ginekolog jest również pracownikiem Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Oprócz tego Nicole zajmuje się przygotowywaniem materiałów dla przyszłych mam, jest autorką książek, prowadzi także sklep internetowy.

Nicole Sochacki — Wójcicka — afera. Co się wydarzyło?

Niestety Mama Ginekolog stała się bohaterką mediów za sprawą pewnej wypowiedzi. Kobieta przyznała, że podczas pracy w szpitalu przyjmuje osoby ze swojej rodziny  w ramach NFZ, nie nakazując im oczekiwania. 

To, o czym wspomniała jest bardzo mocno komentowane. Na ten temat wypowiadało się niezwykle dużo osób: influencerzy, zwykli internauci. 

Czy placówka z kontraktem z NFZ respektuje skierowanie z prywatnego gabinetu?Czy placówka z kontraktem z NFZ respektuje skierowanie z prywatnego gabinetu?Joanna Gościńska

Wydawać by się mogło, że na tym sprawa powinna się zakończyć, jednak wyznanie popularnej influencerki miało daleko idące skutki. Oświadczenia w sprawie wydał Narodowy Fundusz Zdrowia, wypowiadał się także minister zdrowia Adam Niedzielski.

NFZ zapowiedział przeprowadzenie kontroli w miejscu pracy ginekolog oraz wykonanie czynności sprawdzających związanych z przyjmowaniem pacjentów, nie tylko przez wspomnianą warszawską lekarkę, ale także przez innych lekarzy.

Nicole Sochacki — Wójcicka w swoich wypowiedziach wyjaśnia, że nie jest to zachowanie naganne oraz wspomina, że z takiej możliwości korzysta każdy, kto tylko może. To właśnie te słowa wywołały burzę medialną, a wiele osób poczuło się źle (np. niepełnosprawnych), ponieważ nie mają takiej możliwości, a długie oczekiwanie może mieć katastrofalne skutki zdrowotne. 

Co dalej wydarzy się w tej sprawie? Czy zostaną stwierdzone nieprawidłowości w działaniu Mamy Ginekolog oraz UCZKiN? W jaki sposób cała sprawa wpłynie na wizerunek influencerki? Dziś już wiemy, że przez jakiś czas ograniczyła ona swoją aktywność w Internecie i w mediach społecznościowych, jednak powoli zaczyna się to zmieniać.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Jakie są kary dla pracowników?
Praca

Jakie są kary dla pracowników?

Kodek pracy reguluje m.in. kwestie kar dla pracowników od pracodawcy. Ta najlżejsza to upomnienie ustne lub pisemne. Co jeszcze może czekać niezdyscyplinowanego pracownika?...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!