Sprawa Mamy Ginekolog - o co chodzi?

Influencerzy to grupa, która ma bardzo duży wpływ na postępowanie ludzi. Są także osoby, które na blogach i w social mediach dzielą się swoją wiedzą. Czasem jest to dla wielu osób ogromna pomoc, wsparcie w życiu codziennym. 

Sprawa Mamy Ginekolog - o co chodzi?
  • Małgorzata Łaziuk
  • /
  • 15 lutego 2023

Kim jest Nicole Sochacki — Wójcicka? Czym się zajmuje? Dlaczego od kilku dni w mediach pojawia się niezwykle dużo informacji na jej temat? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem — opowiadamy, co jest przyczyną zwiększonego zainteresowania.

Czym zajmuje się Mama Ginekolog?

Jest to osoba, która od lat jest twórcą internetowym. Udziela rad kobietom, młodym mamom w zakresie zdrowia, ginekologii, ciąży, czy opieki nad niemowlętami lub małymi dziećmi. Prowadzi bloga, na którym porusza niezwykle ważne i potrzebne tematy.

Od kilku lat aktywnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy np. wydając ebooki. Wraz z mężem prowadzi także fundację Ernesta, wspierającą rodziny, w których są dzieci niepełnosprawne, urodzone przedwcześnie. W swojej działalności skupia się także na osobach przeżywających rodzicielstwo z problemami.

Jakie prawa ma pacjent, który jest nieprzytomny?Jakie prawa ma pacjent, który jest nieprzytomny?Dorota Kraskowska

Mama Ginekolog jest również pracownikiem Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Oprócz tego Nicole zajmuje się przygotowywaniem materiałów dla przyszłych mam, jest autorką książek, prowadzi także sklep internetowy.

Nicole Sochacki — Wójcicka — afera. Co się wydarzyło?

Niestety Mama Ginekolog stała się bohaterką mediów za sprawą pewnej wypowiedzi. Kobieta przyznała, że podczas pracy w szpitalu przyjmuje osoby ze swojej rodziny  w ramach NFZ, nie nakazując im oczekiwania. 

To, o czym wspomniała jest bardzo mocno komentowane. Na ten temat wypowiadało się niezwykle dużo osób: influencerzy, zwykli internauci. 

Czy placówka z kontraktem z NFZ respektuje skierowanie z prywatnego gabinetu?Czy placówka z kontraktem z NFZ respektuje skierowanie z prywatnego gabinetu?Joanna Gościńska

Wydawać by się mogło, że na tym sprawa powinna się zakończyć, jednak wyznanie popularnej influencerki miało daleko idące skutki. Oświadczenia w sprawie wydał Narodowy Fundusz Zdrowia, wypowiadał się także minister zdrowia Adam Niedzielski.

NFZ zapowiedział przeprowadzenie kontroli w miejscu pracy ginekolog oraz wykonanie czynności sprawdzających związanych z przyjmowaniem pacjentów, nie tylko przez wspomnianą warszawską lekarkę, ale także przez innych lekarzy.

Nicole Sochacki — Wójcicka w swoich wypowiedziach wyjaśnia, że nie jest to zachowanie naganne oraz wspomina, że z takiej możliwości korzysta każdy, kto tylko może. To właśnie te słowa wywołały burzę medialną, a wiele osób poczuło się źle (np. niepełnosprawnych), ponieważ nie mają takiej możliwości, a długie oczekiwanie może mieć katastrofalne skutki zdrowotne. 

Co dalej wydarzy się w tej sprawie? Czy zostaną stwierdzone nieprawidłowości w działaniu Mamy Ginekolog oraz UCZKiN? W jaki sposób cała sprawa wpłynie na wizerunek influencerki? Dziś już wiemy, że przez jakiś czas ograniczyła ona swoją aktywność w Internecie i w mediach społecznościowych, jednak powoli zaczyna się to zmieniać.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!