Miłośnicy driftu zapłacili wysokie mandaty. Policja wykorzystała mobilny monitoring (FILM)

Najpierw było zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Potem do akcji przystąpili policjanci. Dzięki nagraniom z mobilnego system monitoringu mundurowi namierzyli trzech kierujących, którzy celowo wprowadzali swoje samochody w poślizg boczny, stwarzając zagrożenie w ruchu. Posypały się mandaty.

Miłośnicy driftu zapłacili wysokie mandaty. Policja wykorzystała mobilny monitoring (FILM)
  • Anna Malinowska
  • /
  • 31 października 2022

Kiedy wykorzystywany jest mobilny system monitoringu?

W tej sytuacji system moniotringu ICam, z którego korzysta m.in. mazowiecka policja, wyśmienicie zdał egzamin. Policjanci z Radomia odebrali zgłoszenie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zawiadamiający wskazał na niej miejsce, w którym popisują się miłośnicy driftu, czyli celowego wprowadzania pojazdu w poślizg boczny. Niedługo później ich wyczyny zostały zarejestrowane przez policyjny system mobilnych kamer. 

Miłośnicy driftu w oku kamery

Popisujący się kierowcy nie sądzili, że w czasie, w którym demonstrują swoje „umiejętności” driftowania, policyjne kamery nagrywają właśnie film z nimi w roli głównej. Zamiast sławy i podziwu przyszło im jednak zapłacić wysokie mandaty za zagrożenie bezpieczeństwa.

 

Działania zostały podjęte we współpracy z policjantami z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Na podstawie nagrań przygotowanych przez mobilny system monitoringu mundurowym udało się ustalić dwóch sprawców tych wykroczeń. Młodzi kierowcy stracili prawa jazdy, a ich sprawa została skierowana do sądu, który ukarał ich grzywną w wysokości 2,5 tys. złotych. 

Znacznie więcej zapłaci właściciel trzeciego ustalonego pojazdu, którym popełniono wykroczenie, jednak nie wskazał on kierującego samochodem. W związku z tym, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu nałożyli na niego mandat w wysokości 5 tysięcy złotych.

Niebezpieczna moda na drift 

Jak przyznają policjanci, w ostatnim czasie coraz częściej otrzymują zgłoszenia niebezpiecznych wybryków kierowców. Na przykład duże parkingi sklepowe niektórzy wykorzystują niemal jak tor wyścigowy. „Zgłoszenia dotyczą nielegalnych wyścigów samochodowych oraz driftowania. Takim zachowaniem kierowcy, stwarzają zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo, takie zachowanie zakłóca spokój okolicznych mieszkańców” – czytamy w policyjnym komunikacie. 

ZDJ. ILUSTRACYJNE

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!