Minister zdrowia wysyła urzędników na pracę zdalną
„Na dniach” pracownicy administracji publicznej mają przejść w tryb pracy zdalnej – ogłosił minister zdrowia. Obostrzenie ma związek z nagłym wzrostem zachorowań na COVID-19. W środę, 19 stycznia dzienna liczba pozytywnych wyników przekroczyła 30 tysięcy osób.

- Michał Górecki
- /
- 19 stycznia 2022
Praca zdalna dla administracji publicznej
W pracy stacjonarnej mają pozostać jedynie te osoby zatrudnione w administracji publicznej, których charakter zadań nie może być realizowany w trybie zdalnym – wynika z zapowiedzi ministra zdrowia.
To oznacza, że załatwienie czegokolwiek w urzędach może być znów bardzo trudne. Większość spraw, które da się obsłużyć przez internet, lepiej załatwić nie wychodząc z domu. Może się bowiem okazać, że w urzędzie nikt nam nie pomoże. Adam Niedzielski powiedział, że praca zdalna dla administracji publicznej nie pozostaje w sferze apelu, ale jest obowiązkiem.
Praca zdalna w zakładach pracy?
Minister zaapelował także do pracodawców o to, by w swoich zakładach zastosowali podobne rozwiązanie, oczywiście w miarę możliwości. Choć firmy mają już „przetestowany” tryb funkcjonowania w takim trybie, zawsze wiąże się z określonymi problemami np. natury technicznej. Wielu właścicieli firm zwraca uwagę na niższą efektywność pracy realizowanej z domu. Sami pracownicy w badaniach opinii publicznej coraz częściej mówią o niechętnym opuszczeniu biur.
Ministerstwo zdrowia znów wysyła miliony SMS-ówMartyna Kowalska
Czy to już piąta fala?
Zostawiając z boku numerację kolejnych fal koronawirusa, okazuje się, że realizuje się mało optymistyczny scenariusz nagłego wzrostu zachorowań. Przypomnijmy, kilka tygodni temu z analogiczną sytuacją, choć w dużo większej skali, borykała się Wielka Brytania oraz Francja. Tam oficjalnie mówi się już o tzw. piątej fali. Za błyskawiczny przyrost chorych w ocenie ekspertów może odpowiadać wariant omikron, który po raz pierwszy został zidentyfikowany Botswanie w południowej Afryce.
Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Ministerstwo Zdrowia największy odsetek infekcji omikronem występuje w województwie mazowieckim. Najszybszy wzrost pozytywnych testów notowany jest jednak na południu kraju w województwach podkarpackim oraz śląskim.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z
informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci
się
artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej
masz
szybkie linki do udostępnień.