Możesz już złożyć wniosek o 500+ na nowy okres [FILM]

Od stycznia ZUS przyjmował wnioski tylko od rodziców nowo narodzonych dzieci, na bieżący okres wypłat, który kończy się w maju. A już od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o 500+ na okres wypłat: od czerwca 2022 do maja 2023 roku.

Możesz już złożyć wniosek o 500+ na nowy okres [FILM]
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 1 lutego 2022

Tylko online

– Przypominamy, że wnioski przyjmujemy tylko przez internet. Można je złożyć przez portal Empatia, bankowość elektroniczną lub Platformę Usług Elektronicznych ZUS – mówi Anna Pietras-Okoń z Oddziału ZUS w Biłgoraju.

Ze zgłoszeniem nie trzeba się spieszyć. Jeśli wniosek wpłynie do ZUS do końca kwietnia, to instytucja wypłaci świadczenie już w czerwcu na rachunek bankowy rodzica. 

Rodzina 500 plus w 2022 r. Nadchodzą spore zmiany!Rodzina 500 plus w 2022 r. Nadchodzą spore zmiany!Martyna Kowalska

- Status złożonego wniosku o 500+ można sprawdzić przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Tam pojawią się informacje o przyznaniu świadczenia i ewentualne prośby o uzupełnienie wniosku. Rodzic otrzyma wtedy również dodatkowe powiadomienie SMS-em lub e-mailem - zaznacza Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Warto pamiętać

Od stycznia ZUS przyjmuje także wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy na drugie i każdego kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12 do 35 miesiąca życia. A od kwietnia zacznie przyjmować wnioski o dofinansowania do żłobka.  

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!