fb

Możesz już złożyć wniosek o 500+ na nowy okres [FILM]

Od stycznia ZUS przyjmował wnioski tylko od rodziców nowo narodzonych dzieci, na bieżący okres wypłat, który kończy się w maju. A już od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o 500+ na okres wypłat: od czerwca 2022 do maja 2023 roku.

Możesz już złożyć wniosek o 500+ na nowy okres [FILM]
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 1 lutego 2022

Tylko online

– Przypominamy, że wnioski przyjmujemy tylko przez internet. Można je złożyć przez portal Empatia, bankowość elektroniczną lub Platformę Usług Elektronicznych ZUS – mówi Anna Pietras-Okoń z Oddziału ZUS w Biłgoraju.

Ze zgłoszeniem nie trzeba się spieszyć. Jeśli wniosek wpłynie do ZUS do końca kwietnia, to instytucja wypłaci świadczenie już w czerwcu na rachunek bankowy rodzica. 

Rodzina 500 plus w 2022 r. Nadchodzą spore zmiany!Rodzina 500 plus w 2022 r. Nadchodzą spore zmiany!Martyna Kowalska

- Status złożonego wniosku o 500+ można sprawdzić przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Tam pojawią się informacje o przyznaniu świadczenia i ewentualne prośby o uzupełnienie wniosku. Rodzic otrzyma wtedy również dodatkowe powiadomienie SMS-em lub e-mailem - zaznacza Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Warto pamiętać

Od stycznia ZUS przyjmuje także wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy na drugie i każdego kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12 do 35 miesiąca życia. A od kwietnia zacznie przyjmować wnioski o dofinansowania do żłobka.  

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT
podatki

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT

Resort finansów przypomina, ze termin na rozliczenie rocznego podatku CIT za 2021 rok został przedłużony. Aktualnie, ten obowiązek upływa dopiero 30 czerwca 2022 roku – czytamy w komunikacie MF....

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!