Mundurowi w klubach nocnych. Zatrzymano 22 osoby (WIDEO)
Funkcjonariusze CBŚP, CBA, policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej z Mazowsza przeprowadzili ogólnopolskie działania wymierzone w grupę przestępczą, która zajmowała się rozbojami oraz oszustwami na szkodę klientów jednej z sieci klubów nocnych. Ich ofiarami od 2014 roku mogło paść kilka tysięcy osób, w tym cudzoziemców.
- Michał Górecki
- /
- 31 maja 2022
Akcja służb w klubach nocnych
Nawet milion złotych stracili niektórzy spośród kilku tysięcy klientów sieci klubów nocnych go-go, którzy zostali oszukani przez grupę przestępczą dokonującą rozbojów oraz różnego rodzaju oszustw. Przy okazji natrafiono na dowody nieprawidłowości podatkowych. Do tej pory zatrzymano 22 osoby zamieszane w proceder. 18 z nich trafiło do aresztu. Wnikliwej analizie będzie poddana dokumentacja oraz nośniki elektroniczne zawierające zapis nagrań z monitoringu.
Oszustwa w klubach nocnych
Ze zgromadzonego materiału wynika, że przestępcza działalność trwała co najmniej od 2014 roku w 24 klubach go-go zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Lublinie, Łodzi, Rzeszowie, Zakopanem, Bydgoszczy, Katowicach oraz Wrocławiu.
Wśród zatrzymanych znajdują się trzy osoby, które miały kierować całą grupą oraz zajmować się praniem pieniędzy. Łącznie policja mówi o 400 zarzutach.
Jaka kara grozi za sutenerstwo i handel ludźmi?Michał Górecki
Na czym polegały oszustwa w nocnych klubach?
Według ustaleń, do napojów klientów dodawane mogły być zakazane substancje, które ograniczały możliwości psychofizyczne. W ten sposób, łatwiej można było ich nakłonić do niekorzystnych dla siebie płatności, czy operacji finansowych. Klienci tracili w ten sposób od kilku tysięcy do nawet miliona złotych. Wśród poszkodowanych są także cudzoziemcy.
„Z zebranego materiału wynika, że za pomocą telefonów poszkodowanych dokonywano manipulacji na kontach bankowych klientów. Zwiększano limit dzienny operacji kartą kredytową, a nawet zaciągano pożyczki w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pieniądze w ciągu kilku godzin wydawano w lokalu”– czytamy na stronie Krajowej Administracji Skarbowej.
KAS informuje, że z uwagi na skalę przestępstwa nadal trwają czynności procesowe. Wiadomo, że jednym z wątków tej sprawy są oszustwa podatkowe, jakie miały być dokonywane w ramach tej działalności.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z
informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci
się
artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej
masz
szybkie linki do udostępnień.