Mundurowi w klubach nocnych. Zatrzymano 22 osoby (WIDEO)

Funkcjonariusze CBŚP, CBA, policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej z Mazowsza przeprowadzili ogólnopolskie działania wymierzone w grupę przestępczą, która zajmowała się rozbojami oraz oszustwami na szkodę klientów jednej z sieci klubów nocnych. Ich ofiarami od 2014 roku mogło paść kilka tysięcy osób, w tym cudzoziemców.

Mundurowi w klubach nocnych. Zatrzymano 22 osoby (WIDEO)
  • Michał Górecki
  • /
  • 31 maja 2022

Akcja służb w klubach nocnych

Nawet milion złotych stracili niektórzy spośród kilku tysięcy klientów sieci klubów nocnych go-go, którzy zostali oszukani przez grupę przestępczą dokonującą rozbojów oraz różnego rodzaju oszustw. Przy okazji natrafiono na dowody nieprawidłowości podatkowych. Do tej pory zatrzymano 22 osoby zamieszane w proceder. 18 z nich trafiło do aresztu. Wnikliwej analizie będzie poddana dokumentacja oraz nośniki elektroniczne zawierające zapis nagrań z monitoringu.

Oszustwa w klubach nocnych

Ze zgromadzonego materiału wynika, że przestępcza działalność trwała co najmniej od 2014 roku w 24 klubach go-go zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Lublinie, Łodzi, Rzeszowie, Zakopanem, Bydgoszczy, Katowicach oraz Wrocławiu.

Wśród zatrzymanych znajdują się trzy osoby, które miały kierować całą grupą oraz zajmować się praniem pieniędzy. Łącznie policja mówi o 400 zarzutach. 

Jaka kara grozi za sutenerstwo i handel ludźmi?Jaka kara grozi za sutenerstwo i handel ludźmi?Michał Górecki

Na czym polegały oszustwa w nocnych klubach?

Według ustaleń, do napojów klientów dodawane mogły być zakazane substancje, które ograniczały możliwości psychofizyczne. W ten sposób, łatwiej można było ich nakłonić do niekorzystnych dla siebie płatności, czy operacji finansowych. Klienci tracili w ten sposób od kilku tysięcy do nawet miliona złotych. Wśród poszkodowanych są także cudzoziemcy.

Z zebranego materiału wynika, że za pomocą telefonów poszkodowanych dokonywano manipulacji na kontach bankowych klientów. Zwiększano limit dzienny operacji kartą kredytową, a nawet zaciągano pożyczki w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pieniądze w ciągu kilku godzin wydawano w lokalu”– czytamy na stronie Krajowej Administracji Skarbowej. 

KAS informuje, że z uwagi na skalę przestępstwa nadal trwają czynności procesowe. Wiadomo, że jednym z wątków tej sprawy są oszustwa podatkowe, jakie miały być dokonywane w ramach tej działalności. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!