Pięć lat więzienia za kradzież radzieckiej zabawki? I to jakiej!

Policjanci z Kraśnika otrzymali bardzo nietypowe zawiadomienie. Przy jednej z ulic miał zostać skradziony samochód Moskwicz o wartości 3 tysięcy złotych. Nie mówimy jednak o zabytku motoryzacji, ale o cennej zabawce, wyprodukowanej przed kilkudziesięciu laty w Związku Radzieckim. Sprawcom grozi… 5 lat więzienia!

Pięć lat więzienia za kradzież radzieckiej zabawki? I to jakiej!
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 1 czerwca 2022

Kradzież zabawki – jakie konsekwencje?

Niektóre osoby urodzone w latach 70-tych lub 80-tych, z pewnością pamiętają zazdrosne spojrzenia kierowane w stronę samochodzików na pedały marki Moskwicz produkowane w ZSRR. Oprócz metalowej i lakierowanej obudowy, miały także działające przednie i tylne reflektory, a niektóre modele także kierunkowskazy. Dziś na portalach aukcyjnych dobrze zachowane modele można kupić w cenie często przekraczającej 2 tysiące złotych.

Jak się okazało, właśnie taki Moskwicz „zaparkowany” przy drodze wpadł w oko dwóch mieszkańców Kraśnika w wieku 20 i 33 lat, czyli dużo młodszych od oryginalnej zabawki. Zapakowali ją do swojego samochodu i odjechali.

Zawiadomienie o kradzieży

Jak się okazało, leciwy samochodzik należał do pięcioletniego chłopca z gminy Wilkołaz, który pozostawił go po zabawie w pobliżu drogi. Rodzice chłopca natychmiast poinformowali o kradzieży kraśnicką policję. Wartość autka wycenili na trzy tysiące złotych. Mundurowym szybko udało się ustalić domniemanych sprawców kradzieży dziecięcego i… zabytkowego pojazdu.

Czy drewniane zabawki zawsze są bezpiecznie?Czy drewniane zabawki zawsze są bezpiecznie?Michał Górecki

Jaka kara za kradzież zabawki?

Podczas przeszukania mieszkania jednego z mężczyzn udało się odnaleźć samochodzik, który natychmiast wrócił do okradzionego dziecka. Sprawcom grozi kara do pięciu lat więzienia. 

ZDJĘCIE: POLICJA.GOV.PL

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!